یکی از علمای اهل تسنن لبنان از تعصب کورکورانه، اموال ناپاک و ضعف ایمان به عنوان عامل حمایت از تروریست ها یاد کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ شیخ ماهر حمود رییس اتحادیه علمای مقاومت در خطبه های نماز جمعه امروز مسجد قدس صیدا به حمایت از مقاومت اسلامی پرداخت و گفت: اگر مقاومت در لبنان و فلسطین نبود و به نبرد با اشغالگران و مستکبران نمی پرداخت، می توانستیم بگوییم که امت اسلامی به پایان رسیده است و هیچ امیدی به بازگشت عزت و قدرت آن نبود.

وی بر لزوم انتخاب افراد مطلوب و کارآمد در انتخابات شوراهای لبنان تأکید کرد و افزود: اوضاع کنونی صیدا به دلیل اهمال شورایی است که با اسم اسلام به اقدامات نامناسب دست می زد. اگر به وظیفه شرعی خود عمل می کردیم شاهد خونریزی و ویرانی در صیدا نبودیم و اسلام نیز از سوی این افراد مخدوش نمی شد.

شیخ ماهر حمود با اشاره به حمایت برخی گروه ها از تروریسم تصریح کرد: تعصب کورکورانه، پول های ناپاک، توطئه بزرگ و ضعف ایمان سبب شد تا این گروه ها از تروریست ها دفاع کرده و آنان را به وحدت در برابر نظام فراخوانند. این در حالی است که به خوبی می دانند همه تروریست ها از یک سرشت بوده و خون مردم را حلال اعلام کرده و به تخریب مساجد می پردازند.

این عالم لبنانی ادامه داد: چگونه ممکن است که مدعیان علم و اسلام بر وحدت تروریست ها تأکید می کنند؟ آیا این افراد همان کسانی هستند که ملت سوریه می خواهند؟ آیا آنان نماینده اسلام و ملی گرایی و شرافت هستند؟