حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: دنیا پر از مفاسد و نابسامانی شده است، امیدواریم با ظهور حضرت ولیعصر (عج) تمام این نابسامانی ها پایان یابد.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز شنبه در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با تبریک نیمه شعبان سالروز میلاد حضرت امام زمان(عج) به تبیین برخی از آیاتی که دلالت بر ظهور حضرت مهدی(عج) دارد پرداخت و گفت: آیه ۵۵ سوره مبارکه نور «وَعَدَ اللَّهُ الَّذینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْض کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیمَکِّنَنَّ لَهُمْ دینَهُمُ الَّذِی ارْتَضی‏ لَهُمْ وَ لَیبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً یعْبُدُونَنی‏ لا یشْرِکُونَ بی‏ شَیئاً وَ مَنْ کَفَرَ بَعْدَ ذلِکَ فَأُولئِکَ هُمُ الْفاسِقُونَ» دلالت بر ظهور حضرت ولیعصر(عج) دارد.

وی با اشاره به علائم ظهور افزود: از روایات استفاده می شود هنگام ظهور تحول عجیبی در دنیا ایجاد می شود، در برخی روایات اشاره دارد که خداوند به برکت ظهور مهدی(عج) کنوز و منابع زمین را آشکار می کند. همچنین تحول و جهش علمی فوق العاده ایجاد می شود، در برخی روایات آمده است خدای متعال عقول را در سایه او ترقی می دهد، در دسته دیگر روایات آمده است، اصحاب حضرت مهدی(عج) هر کدام قوه و قدرت چهل نفر دارند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: امیدواریم بکوشیم و در زمره «الذین آمنوا منکم و عملوا الصالحات» و جزو لشکر امام مهدی(عج) باشیم و این مهم محقق نمی شود مگر در سایه خود سازی و تربیت نفوس.

وی اضافه کرد: اصحاب ایشان دانشمندان بزرگ، افرادی قوی الاراده و خالص العقیده هستند، امیدواریم با تلاش در این مسیر بکوشیم و مردم را نیز بیش از پیش آگاه کنیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: بر خلاف آنچه عموم مردم می پندارند باید «عبادی الصالحون» درست شود و این حرف به هیچ وجه درست نیست که با فساد بیشتر امید ظهور بیشتر می شود چرا که باید صالحان باشند تا امام زمان(عج) را یاری کنند.

وی ابراز داشت: دنیا پر از نابسامانی و کارهای زشت شده است؛ امیدواریم با ظهور حضرت ولیعصر(عج) این نابسامانی ها سامان پیدا کند و همه ما در زمره لشکریان مخلص آن حضرت باشیم.