رئیس سازمان اطلاعات هلند هشدار داد که گروه تروریستی داعش، در مناطقی از سوریه به کودکان آموزش می دهد تا در اروپا دست به عملیات انتحاری بزنند.

به گزارش پرس شیعه؛ روزنامه اتریشی دی پریسه به نقل از گزارش امنیتی راب برت هولی برای اتحادیه اروپا که در نشست امنیتی برلین ارائه شد، نوشت: احتمال هر نوع سناریوی تروریستی که توسط یک کودک یا نوجوان اجرا شود وجود دارد.
خبرگزاری سانا به نقل از این روزنامه تأکید کرد که در این گزارش هشدار داده شده است که این کودکان خطر بزرگی برای امنیت و ثبات اروپا هستند، و پس از آموزش می توانند در هر نقطه دست به عملیات انتحاری و تروریستی بزنند.
روزنامه “دی پریسه” خاطرنشان کرد که سازمانها و سرویسهای اطلاعاتی و امنیتی هلند، آلمان، اتریش و دفاتر مبارزه با تروریسم به اتفاق متذکر شده اند که خطر حمله تروریستی مخصوصا پس از حملات تروریستی پاریس و بروکسل و نفوذ تعداد نامعلومی عنصر تروریستی همراه با موج پناهجویان به اروپا هر لحظه وجود دارد.
“دی پریسه” به نقل از مقامات امنیتی هلندی گفت که دهها و حتی صدها کودک، هلند و برخی کشورهای اتحادیه اروپا را به منظور گذراندن دوره آموزش نظامی زیر نظر گروه تروریستی داعش در سوریه، ترک کرده اند. آنها پس از آموزش نظامی به اروپا برمی گردند.
پاتریک کاوار، رئیس اداره امنیت داخلی فرانسه نیز دو روز پیش هشدار داده بود که گروه تروریستی داعش در حال برنامه ریزی برای حمله های تروریستی جدید است و طبعا هدف اصلی آنها، فرانسه است.

داعش ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ “ابوبکر بغدادی” سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند. اما اکنون بازگشت این تروریستها به یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای غربی تبدیل شده است.