یکی از مراجع شیعیان عراق، در بیانیه‌ ای به حوادث شب گذشته بغداد و منطقه سبز پایتخت پرداخت و مسؤولان را به تغییر رفتار فراخواند.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت‌ الله محمد یعقوبی از مراجع شیعیان عراق در بیانیه‌ای با اشاره به حوادث شب گذشته در منطقه سبز بغداد، همه گروه ها را به وحدت دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است: آن‌چه از اوضاع سیاسی، امنیتی، اقتصادی و انسانی بر ما عارض شده و حوادثی که روز جمعه در درگیری بین نیروهای امنیتی و تظاهرات کنندگان رخ داده و منجر به زخمی شدن ده ها تن شده است، موجب نگرانی ما شده و قلب هایمان را به درد آورده است.

وی افزود: این اتفاقات در شرایطی می‌افتد که ما باید انسجام و وحدت خود را به همراه نیروهای مسلح حفظ کنیم؛ نیروهایی که یکی پس از دیگری پیروزی‌های خود را در مقابله با گروه های تروریستی و دشمنان عراق، رقم می‌زنند.

در این بیانیه نوشته شده است: بسیاری از خواسته‌های به حق تظاهرات کنندگان مخلص، با کارهای برخی افراد پلید که می‌خواهند عراق را به گذشته بازگردانند، ضایع می‌شود و معترضان باید با حکمت و با ابزارهای قانونی اعتراض کنند و به متعرضان به امنیت کشور و منافع عمومی فرصت سوء استفاده را ندهند.

در ادامه این بیانیه خطاب به مسؤولان عراقی آمده است: اما رهبران سیاسی باید متوجه اشتباهات خود شده و تا فرصت تمام نشده رفتارشان را تغییر دهند و به امور مردم و مشکلاتشان بپردازند و به دادشان برسند. مسؤولان قادرند تا مشکلات را حل کنند چرا آن‌ها خود این مشکلات را ایجاد کرده‌اند بشرطی که مدیریت صادقانه همراه با خدمت به مردم و تلاش برای اقدام خالصانه را در پیش بگیرند.