نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد، بالغ بر نیمی از اقلیت های قومی ساکن لندن گرفتار رفتارهای تبعیض آمیز و نژاد پرستی در این کلان شهر غربی هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ موسسه تحقیقاتی «اوپینیوم» در تازه ترین نظر سنجی خود که جمعه منتشر شد عنوان کرد: ۴۶درصد از جامعه سیاه پوستان، آسیایی ها و سایر اقلیت های قومی با رفتارهای تبعیض آمیز و نژاد پرستی در لندن دست به گریبانند.

نتایج این نظرسنجی که از ۱۰۰۰ شهروند ساکن لندن صورت گرفته است، همچنین حاکی است که دو پنجم شرکت کنندگان از رفتار های تبعیض آمیز شکایت دارند و یک پنجم می گویند که به صورت روزانه با این پدیده روبرو هستند.

شرکت کنندگان در این نظر سنجی گفتند اگر چه مستقیما مورد تبعیض قرار نگرفته اند اما تفاوت رفتار جامعه علیه خود را احساس می کنند.

براساس این نظر سنجی، دو پنجم شرکت کنندگان می گویند که در فروشگاه ها و رستوران ها با آنان به گونه دیگری رفتار می شود.

همچنین سه پنجم شرکت کنندگان بر این باورند که برخی مشاغل دون پایه مختص اقلیتهای قومی است و این مساله را ناشی از نژاد پرستی سازمان یافته در سطح جامعه می دانند.

۳۸ درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی نیز گفته اند که دائما مورد اذیت و آزار خیابانی قرار گرفته اند.

بر اساس آخرین گزارش کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس، شمار افرادی که در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ در معرض جرایم ناشی از اسلام هراسی بوده اند، از ۵۰ درصد به ۸۲ درصد افزایش یافته است؛ به علاوه، در این بازه زمانی افرادی که می گویند شاهد توهین های کلیشه ای به اسلام و مسلمانان بوده اند از ۶۹ درصد به ۹۳٫۳ درصد رسیده است.