آستان مقدس حسینی همایش دومین سالگرد جهاد کفایی علیه جریان تروریستی و تکفیری داعش را برگزار کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آستان مقدس حسینی، همایشی را به مناسبت دومین سالروز صدور فتوای جهاد کفایی از سوی حضرت آیت الله سیستانی برگزار کرد.

این همایش با نام «الجهاد باب من أبواب الجنه فتحه الله لخاصه أولیائه» (جهاد از ابواب بهشت است که خداوند آن را برای اولیا خود باز کرده است) و با حضور حجت الاسلام شیخ عبدالمهدی کربلایی، نماینده حضرت آیت الله سیستانی و تولیت شرعی آستان مقدس حسینی، خانواده‎های شهدا و مجروحان بسیج مردمی برگزار شد.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی در این همایش به اهمیت فتوای جهاد کفایی در دفاع از عراق اشاره کرد و گفت: ما نسبت به اجرا و موفقیت فتوای جهاد کفایی برای مبارزه با جریان‎های تروریستی و تکفیری مسؤول هستیم.

وی افزود: جهاد فقط به استفاده از اسلحه در میدان‎های جنگ خلاصه نمی شود بلکه مردهایی که در محل کار خود مشغول هستند، خانمهای که در خانه هایشان خدمت می کنند و مراکزی که خود را وقف خدمت رسانی به مردم کرده‎اند نیز از مصادیق جهاد محسوب می شوتد.

حجت الاسلام سید رشید الحسینی، از علمای عراق در این همایش خاطر نشان کرد: دولتمردان و مردم عراق باید بیشتر به خانواده‎های شهدا، مجاهدان و زخمی شدگان توجه کنند. دولت نسبت به اعطای حقوق و مزایایی آنان مسؤول است.