تهران – مدرس حوزه گفت: تمام حیثیت، آبرو، اعتبار و حقانیت مسلمانان به وجود حضرت بقیه الله بستگی دارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، حجت الاسلام ادیب یزدی به مناسبت جشن نیمه شعبان طی سخنانی در سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت:بقیه الله دنیا را پر از عدل و داد می کند، بعد از اینکه از ظلم و جور پرشد و این روایتی است که دنیا و آخرت ما وابسته به آن است.

وی ادامه داد: امام رضا (ع) و سه امام بعد از ایشان به گونه ای رفتار کردند که بقیه الله مهمترین مسئله شیعه است و از این رو بقیه الله باید مسئله اول مسلمانان باشد.

ادیب یزدی اضافه کرد: تمام حیثیت، آبرو، اعتبار و حقانیت ما به وجود حضرت بقیه الله بستگی دارد.

وی با بیان اینکه باید خود را برای تشریف فرمایی ایشان آماده کنیم، به مسئله غیبت نیز اشاره کرد و گفت: اگر امامان معصوم در میان شیعیان زمینه سازی نمی کردند، مسئله غیبت در طول تاریخ به محاق فراموشی سپرده می شد.

وی گفت: زمانیکه در شب قدر قرآن بر سر می گیریم و نام امامان معصوم (ع) را بر زبان می آوریم، بدانیم که پیامبر (ص) نام ۱۲ جانشین خود را با نام و کنیه ۵۶ بار بر زبان آورده اند؛ همان پیامبری که راه حلال زادگی را به ما نشان داد و ما را از حرام خوارگی بر حذر داشت.

وی ادامه داد: پیامبری که ۱۲ کهکشان نورانی را به ما معرفی کردند و این جای تردید نیست برای کسی که دین دارد و به دنبال حقیقت می گردد.

ادیب یزدی تاکید کرد: بنابراین قدر ایام باقی مانده را بدانیم و از خداوند می خواهیم ایشان را در هرجایی که هستند، سلامت بدارند.