شیخ زاکی گفت: استقلال حوزه های علمیه از بدیهیات مسلم مذهب شیعه است و بیانیه علمای بزرگ بحرین نیز بر این تاکید دارد که هیچ نهادی نمی تواند بر علما، اساتید، طلاب و برنامه درسی حوزه تسلط داشته باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین شیخ فاضل الزاکی از روحانیون بحرینی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد امام صادق(ع) در شهر الدراز گفت: قانون جدید پارلمان بحرین که علما و روحانیون را از حق خود در عضویت جمعیت های سیاسی منع می کند، نقش علما را در جامعه محدود می کند و باعث می شود آنها نتوانند به وظیفه شرعی خود عمل کنند و این اقدام نظام در راستای اقدامات آنها در ایجاد محدودیت های دینی می باشد و این در حالی است که علما همچنان اصرار دارند به وظیفه شرعی خود برای اصلاح جامعه عمل کنند و ما از مردم می خواهیم از علما حمایت کنند و مخالفت خود را با این قانون اعلام کنند.

وی افزود: پارلمان بحرین با وجود جنجال سیاسی ومخالفت هایی که با این قانون صورت گرفت آن را تصویب کرد، اما باید اعلام کنیم که این قانون بر خلاف متن قانون اساسی بحرین و پیمان های بین المللی است که بحرین امضا نموده است.

شیخ زاکی ادامه داد: استقلال حوزه های علمیه از بدیهیات مسلم مذهب شیعه است و بیانیه علمای بزرگ بحرین نیز بر این تاکید دارد که هیچ نهادی نمی تواند بر علما، اساتید، طلاب و برنامه درسی حوزه تسلط داشته باشد.