پس از ماهها حضور نیروهای نظامی روسیه در نبرد علیه تروریست ها در سوریه ، مقام های کرملین این بار تصمیم گرفته اند تجهیزات تازه ای را از طریق دریا علیه تروریست ها به کار گیرند.

به گزارش پرس شیعه؛ دراین چارچوب، ناو هواپیمابر کوزنِتسوف روسیه از اول ژوئیه ۲۰۱۶ فعالیت خود را دردریای مدیترانه با انجام عملیات علیه تروریست ها آغاز می کند.
این ناو حامل جنگنده های سو – ۳۳ ، سو – ۲۵ ، میگ – ۲۹ و بالگرد است.
شبکه تلویزیونی زویزدا روسیه گزارش کرد: ارتش روسیه از کوزنِتسوف برای مبارزه با داعش از دریا بدون نیاز به پایگاه هوائی حمیمیم شهر لاذقیه سوریه استفاده خواهد کرد.
ناو کوزنِتسوف هم اکنون در کارخانه تعمیرات کشتی شهر مورمانسک به سر می برد و برای مأموریتی طولانی آماده می شود.
کوزنِتسوف برای انهدام اهداف دریائی بزرگ و حفاظت از تأسیسات دریائی خودی در برابر حملات احتمالی دشمن طراحی شده و قادر به انهدام اهداف زمینی است.
نسل چهارم جنگنده میگ – ۲۹ کا / کوب یکی از بهترین جنگنده های دریائی در جهان از لحاظ امکانات و تجهیزات فنی و قادر به حفاظت از کشتی خود و منهدم کردن اهداف هوائی ، دریائی و زمینی با دقت تمام است.
نسل چهارم جنگنده دریائی سوخوی – ۳۳ به عنوان جنگنده ای پرکاربرد در نیروی دریائی، ازسال ۱۹۹۱ در نیروی دریائی روسیه استفاده می شود. این جنگنده اوت ۱۹۸۷ نخستین پرواز خود را انجام داد.