ارتش سوریه موفق به کسب پیروزی های درخشانی در غوطه شرقی در حومه دمشق شده و ضربات مهلکی را به تروریست ها در این منطقه وارد کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المنار، ارتش سوریه دستاورد نظامی گسترده ای به دست آورده است و روستاها و مناطق زیادی را در غوطه شرقی به تسلط خود درآورده است که مساحت آنها بالغ بر چهل کیلومتر می شود.

بر اساس این گزارش نیروهای ارتش سوریه همچنین موفق شدند ۱۳ روستا را در غوطه شرقی دمشق از کنترل تروریست ها خارج و کنترل آن را در اختیار بگیرند. در جریان این دستاورد ارتش سوریه، تروریست های جبهه النصره و احرارالشام تلفات بسیاری را متحمل شدند.

به گفته منابع سوری،همچنین این پیروزی ارتش سوریه موجب افزایش امنیت فرودگاه بین المللی دمشق و راه منتهی به این فرودگاه و همچنین منطقه زینبیه به همراه کاهش خطر حملات توپخانه ای به این نقاط می شود.

گروه تروریستی داعش به منطقه شیخلر در جنوب شهر عین العرب واقع در حومه حلب حمله کرد اما به دلیل دفاع محکم نیروهای مردمی، متقبل تلفات جانی شد و شماری از اعضاء این گروه تکفیری کشته و زخمی شدند.

در پی درگیری های سنگین ارتش سوریه با گروه تروریستی-تکفیری داعش در حومه دیرالزور یکی از سرکردگان این گروه تکفیری موسوم به «ابو خدیجه المصری» که مسئول این گروه در دیرالزور بود، به هلاکت رسید.

به دنبال حملات هوایی ارتش سوریه به مواضع تروریست ها در حومه جنوب شرقی حمص ۳ تروریست داعش کشته شدند.

همچنین نیروهای دموکراتیک سوریه پس از درگیری با تروریست های داعش کنترل روستای الهیشه در حومه الرقه را در اختیار گرفتند و تکفیری ها را شکست دادند.

در ادامه اختلافات داخلی میان گروه های تروریستی، تکفیری های جبهه النصره به همراه گروه های متحد خود با گروه تروریستی یرموک که به داعش وابسته است، در حومه غربی درعا به جان هم افتادند.

گروه های تروریستی تکفیری جیش الاسلام و فیلق الرحمن و جیش الفسطاط با یکدیگر در غوطه شرقی دمشق پایتخت سوریه درگیر شدند.

گروه های مسلح در ادامه حملات خود منطقه شیخ مقصود واقع در حومه حلب را هدف حملات خمپاره ای خود قرار دادند که منجر به زخمی شدن ۲ نفر شد.

همچنین در پی حملات توپخانه ای گروه های مسلح به محله های السبیل، المطار و السحاری در شهر درعا، ۴ نفر زخمی شدند.

منابع سوری گزارش دادند: یگان هایی از ارتش سوریه موفق شدند محاصره نیروگاه تولید برق «الزاره» در جومه جنوبی حماه را بشکنند و کنترل آن را در اختیار بگیرند؛ در جریان این حمله ۱۲۵ تروریست نیز به هلاکت رسیدند.