مقام های امنیتی فرانسه در ادامه تحقیقات خود درباره حادثه سقوط هواپیمای مصری که از فرودگاه شارل دوگل پاریس عازم مصر بود، بازجویی از کارکنان این فرودگاه را آغاز کرده اند.

به گزارش پرس شیعه؛ به دنبال حادثه سقوط یک فروند هواپیمای مصری که روز پنجشنبه از فرودگاه شارل دوگل پاریس عازم قاهره بود و در دریای مدیترانه سقوط کرد، مقام های فرانسه تدابیر امنیتی شدیدی در این فرودگاه اتخاذ کردند؛ این تدابیر همچنان به قوت خود باقی است.

به نوشته روزنامه فرانسوی “لکسپرس”، از زمان حملات تروریستی نوامبر ۲۰۱۵ در فرانسه، بازرسان ویژه در فرودگاه شارل دوگل که تحت نظارت شدید امنیتی قراردارد، برای رصد هرگونه علائم افراط گرایانه از سوی کارکنان این فرودگاه، تلاش می کنند.

این روزنامه افزود: به دنبال حملات تروریستی نوامبر ۲۰۱۵ در فرانسه، مقام های ذی‌ربط این کشور ۸۶ هزار مجوز ورود به مناطق ویژه داخل فرودگاه شارل دوگل را بررسی کرده اند و در فاصله ژانویه ۲۰۱۵ و آوریل ۲۰۱۶ ، از اعطای مجوز ورود به حدود ۶۰۰ نفر از جمله ۸۵ فرد مشکوک به افراط گرایی، خودداری شده است.

این روزنامه به نقل از یک منبع آگاه نوشت: با وجود همه‌ی این تدابیر امنیتی، همچنان ۴۰۰ حالت افراط‌گرایی نگران کننده در این فرودگاه ثبت شده و از پنجشنبه گذشته همه کارکنانی که به نحوی با هواپیمای سرنگون شده مصری ارتباط داشته اند، تحت بازجویی و تحقیق قرار گرفته و دستگاه های امنیتی در تلاشند که همه اطلاعات مربوط به زمان توقف هواپیمای مصری در فرودگاه شارل دوگل را جمع‌آوری کنند.

روزنامه لکسپرس به نقل از یک منبع نزدیک به روند تحقیقات نوشت: با وجود بررسی دوربین های مراقبت سرنشینان، تیم پروازهواپیما و سایر افرادی که به نحوی با این هواپیمای مصری ارتباط داشته اند، تا کنون سرنخی به دست نیامده است.

این منبع خاطرنشان کرد با وجود تمام تدابیر اتخاذ شده و به دست نیامدن هیچ‌گونه سرنخی در خصوص تروریستی بودن حادثه هواپیمای مصری، اما فرضیه تروریستی بودن این حادثه همچنان محتمل است.

روز پنجشنبه هفته گذشته یک هواپیمای مصری با ۶۶ سرنشین از فرودگاه شارل دو گل عازم مصر بود که بر فراز دریای مدیترانه سقوط کرد. داعش مدعی شده که توانسته این هواپیما را که از خاک فرانسه برخاسته، بمب گذاری و آن را در حریم هوایی مصر سرنگون کند.

مقام های مصری امروز(شنبه) با انتشار فیملی اعلام کردند که بخشی از بقایای هواپیما و وسایل مسافران را در آبهای ساحلی اسکندریه در دریای مدیترانه یافته اند.