وزیر خارجه مصر با بیان اینکه قاهره از امکانات فنی کافی برای بیرون کشیدن لاشه هواپیمای این کشور از آبهای عمیق برخوردار نیست، خواستار کمک کشورهای خارجی در این زمینه شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر در سخنانی اعلام کرد که قاهره از امکانات کافی و لازم برای بیرون کشیدن لاشه هواپیمای سقوط کرده از آبهای عمیق برخوردار نیست.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص اظهار داشت: از آنجایی که دیگر کشورها از امکانات فنی خوبی در این زمینه برخوردار هستند، قاهره از آنها برای کمک جهت بیرون کشیدن لاشه هواپیمای مصری درخواست کرده است.

وزیر خارجه مصر در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: بیرون کشیدن لاشه هواپیما از آبهای عمیق کاری بسیار سخت و نفس گیر است اما در هر صورت باید انجام شود.

سامح شکری همچنین با تأکید بر لزوم یافتن جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده، گفت: بسیار مهم است که به علت سقوط هواپیمای مصری «ایرباس ۳۲۰» پی ببریم.

گفتنی است، ارتش مصر پیشتر اعلام کرده بود که بخشی از لاشه این هواپیما در شمال استان «اسکندریه» پیدا شده است.

این در حالی است که مقامات یونانی از پیدا شدن بخش هایی از لاشه هواپیمای مصری در سواحل جزیره «کرت» در یونان خبر داده بودند.

شرکت خطوط هواپیمای مصر بامداد پنجشنبه از قطع ارتباط خود با یک فروند هواپیمای نوع «ایرباس ۳۲۰» با ۶۶ سرنشین خبر داد.

در هواپیمای مفقود شده افرادی با تابعیت های فرانسوی، انگلیسی، عراقی، سعودی، سودانی، کویتی و الجزایری و همچنین افرادی از جمهوری چاد وجود داشتند.