دولت افغانستان در بیانیه ای حمله به رهبر طالبان توسط پهپاد های آمریکایی را تایید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از جمهور، ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه ای رسما تایید کرد که جنگنده های آمریکایی «ملا محمد اختر منصور» رهبر طالبان را در خاک پاکستان هدف قرار داده اند.

دولت افغانستان دراین بیانیه اعلام کرد که ملا اختر منصور به درخواست مکرر مردم و دولت افغانستان برای پایان بخشیدن به جنگ و ختم صلح آمیز خشونت ها در کشور همواره پاسخ رد می داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ملا اختر منصور با پناه گرفتن در خاک بیگانه به عملیات تروریستی، کتمان حقایق، کشتار مردم بیگناه، ترور، وحشت، قاچاق مواد مخدر و جلوگیری از پیشرفت و توسعۀ افغانستان دست می زد و بر تداوم جنگ تاکید می کرد. افراد وابسته به وی نیز از هیچ قساوت علیه مردم شریف و مسلمان ما دریغ نمی کنند.

ریاست جمهوری افغانستان همچنین تاکید کرد که دولت افغانستان تلاش دارد تا جزییات این عملیات در مورد سرنوشت ملا اختر منصور را مورد بررسی نهایی قرار دهد و نتایج آن را هر چه زودتر در اختیار مردم بگذارد.

به گفته ریاست جمهوری افغانستان؛ این عملیات یکبار دیگر نشان می دهد که تروریست ها و کسانی که جنگ و خشونت تنها پیشه شان است، در هیچ کجا مصون نخواهند بود و نیروهای دفاعی و امنیتی کشور با تلاش و فداکاری شبانه روزی به دفاع از خاک، مال و عزت مردم خود شجاعانه ادامه خواهند داد.

دولت افغانستان همچنین گفت: در صورت کشته شدن ملا منصور، فرصت جدیدی برای آن دسته از طالبانی بوجود خواهد آمد که می خواهند از جنگ و خون ریزی دست کشیده، از خاک بیگانگان به وطن برگشته و به پروسه صلحی بپیوندند که از جانب خود افغان ها پیش برده می شود.

در پایان این بیانیه تاکید شده است که دولت اسلامی افغانستان یکبار دیگر از تمامی گروه های طالبان می خواهد تا از خواست مردم و دولت افغانستان برای تامین صلح استقبال نموده و به زندگی صلح آمیز بپیوندند.

دولت افغانستان همچنین اعلام کرد که ملت سربلند افغانستان و فرزندان غیور این کشور در ترکیب نیروهای امنیتی و دفاعی، همواره آماده دفاع از وطن و قانون اساسی در مقابل آن گروه های می باشند که به خاطر خدمت به اهداف بیگانگان، جنگ و ستم را بر مردم تحمیل می کنند.