هشتمین قسمت از مجله شما که غریبه نیستید با مضمون انتظار مشترک ایرانی‌ ها و افغانستانی‌ ها برای ظهور امشب روی آنتن شبکه خبر می‌رود.

به گزارش پرس شیعه؛ هشتمین قسمت مجله خبری فرهنگی «شما که غریبه نیستید» امروز دوم خرداد از شبکه خبر پخش می‌شود.

«شما که غریبه نیستید» اولین تریبون ثابت مهاجران افغانستانی ساکن ایران است که سعی دارد مروی هفتگی بر اخبار و اتفاقات این حوزه داشته باشد.

بخش ویژه این قسمت از «شما که غریبه نیستید» به تلاش مشترک ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها برای نمایش شوق و آمادگی مشترک برای ظهور منجی(عج) اختصاص دارد.

در بخش اخبار مهاجران این قسمت به افتتاح کانون توحید، اولین کانون دانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد و اختتامیه مسابقات فوتبال شرق تهران اشاره شده است.

۲۷ اردبیهشت ماه، سالگرد رسانه‌ای شدن یکی از مهمترین اتفاقات دوران حضور مهاجران افغانستانی در ایران بود. مطالبه رهبر انقلاب مبنی بر ثبت‌نام همه کودکان افغانستانی ساکن ایران منتشر شد و این دستور خیلی زود وارد مراحل اجرایی شد و ۵۰ هزار کودک افغانستانی بدون مدرک راهی مدارس شدند. بخشی از هشتمین «شما که غریبه نیستید» به این اتفاق اختصاص دارد. همچنین همایشی تحت عنوان عدالت آموزشی و کودکان مهاجر نیز در این روز برگزار شد که دوربین «شما که غریبه نیستید» به آ‌نجا هم رفته است.

افغانستانی‌ها با جمعیتی نزدیک به ۳ میلیون نفر در ایران، یکی از بزرگترین اقلیت‌های ساکن ایران هستند اما در طول سال های طولانی مهاجرت در ایران، فقط به بخشی از وجوه زندگی شخصی و اجتماعی آنها پرداخته شده است و وجوه پرتعداد دیگری از زندگی آنها پنهان مانده است.

«شما که غریبه نیستید» یکشنبه‌ ها ساعت ۱۸:۱۵ و ۲۳:۱۵ از شبکه خبر پخش می‌شود.