قم – یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به یاس مردم جهان از سازمان‌های بین‌المللی بر گسترش انتظار منجی در جهان تأکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله العظمی جعفر سبحانی ظهر یک‌شنبه در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران طی سخنانی ضمن تأکید بر اینکه انتظار فرج بهترین اعمال است، بر گسترش آموزه انتظار در جامعه تأکید کرد.

وی امید را موجب حرکت در جامعه دانست و بر این موضوع تأکید کرد که باید مردم را نسبت به آینده امیدوار کرد.

استاد برجسته حوزه در ادامه نخبگان جامعه را خطاب قرار داد و به آنها تأکید کرد که در گسترش امید در جامعه تلاش کنند تا در سایه ایجاد امید یاس از جامعه برچیده شود.

وی در ادامه با اشاره به ظلم و فسادی که در جهان وجود دارد بر مأیوس شدن مردم جهان از سازمان‌های بین‌المللی اشاره و بر این مطلب تأکید کرد جهان در برهه قرار گرفته که رژیم غاصب صهیونیستی را صلح طلب و حزب الله لبنان را که از آب و خاک خود دفاع می‌کند تروریست می‌خواند.

آیت الله سبحانی گفت: مردم جهان بر این باور هستند که سازمان‌های بین‌المللی نمی‌توانند گره‌ای از مشکلات آن‌ها را باز کنند بنابراین همه آن‌ها منتظر یک منجی برای نجاتشان از ظلم و جور هستند.

وی همچنین بر آشنایی فرزندان با آموزه‌های مهدوی تأکید و بر این مطلب نیز تصریح کرد که باید فرزندان را با زندگی و اقدامات امام عصر(عج) آشنا کرد تا زمینه انتظار در آن‌ها ایجاد شود.

این مرجع تقلید با بیان این مطلب که ظهور نیازمند شرایط و ایجاد آمادگی در جامعه است، بر این موضوع نیز اشاره داشت که در نهج البلاغه آمده است که زمین هیچ‌گاه از حجت خالی نیست.

وی در این زمینه ادامه داد: حجت گاهی امام حسن و امام حسین(ع) و ائمه هستند که ظاهر و آشکارند و گاهی نیز مانند امام عصر گرچه در غیبت هستند اما همان اقدامات ائمه را انجام می‌دهد.

آیت الله سبحانی مقصر اصلی پنهان بودن حضرت مهدی(عج) از دیده‌ها را خود مردم توصیف کرد و افزود: این ندیدن امام و حجت تقصیر مردم است زیرا آن‌ها ۱۱ حجتی که در زمین بودند را به شهادت رساندند.

وی ادامه داد: همین شرایط باعث شد تا امام زمان(عج) از دیده‌ها غایب باشد تا عقل‌ها کامل و شرایط جامعه برای استقبال از ایشان فراهم شود.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم در پایان بار دیگر بر لزوم آشنایی جوانان و کودکان با آموزه‌های مهدوی تأکید و از مردم خواست تا برای رفع بلا از امام عصر(عج) صدقه بدهند.