همزمان با فرا رسیدن نیمه شعبان مراسم جشن و سرور سالروز میلاد حضرت ولی عصر (عج) و آیین عمامه گذاری شماری از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با حضور مراجع تقلید برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ در خجسته سالروز میلاد منجی عالم بشریت حضرت امام مهدی(عج) مراسم جشن و سرور با حضور علما، فضلا، استادان، مسؤولان و دیگر اقشار مردمی در بیوت مراجع تقلید برگزار شد.

بر اساس این گزارش، مراسم جشن نیمه شعبان در فضایی آکنده از معنویت پیش از ظهر امروز در بیوت حضرات آیات صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، وحید خراسانی، شبیری زنجانی، نوری همدانی، جوادی آملی، سبحانی، موسوی اردبیلی، علوی گرگانی و دیگر علما در قم برگزار شد.

مراسم مشابهی نیز با حضور گسترده عاشقان و دلدادگان امام زمان(عج) در حسینیه امام خمینی(ره) دفتر مقام معظم رهبری در قم برگزار شد.

در این مراسم ها سخنرانان به تبیین ابعاد مختلف مساله انتظار پرداختند و مداحان و ذاکران اهل بیت نیز مداحی کردند.

گزارش خبرگزاری رسا از شهر قم حاکی است، در شب و روز نیمه شعبان، مسجد مقدس جمکران میزبان خیل عظیم شیفتگان مکتب اهل بیت و عاشقان و دلدادگان امام زمان(عج) است.

مراسم جشن شب نیمه شعبان، شب گذشته با اقامه نماز جماعت به امامت حضرت آیت الله نوری همدانی و با حضور گسترده اقشار مختلف مردمی برگزار شد.

این مراسم با سخنرانی آیت الله خاتمی عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری ادامه یافت و در ادامه سید حمید برقعی شاعر قمی به شعر خوانی پرداخت.

تجلیل از نمایندگان حزب الله لبنان و بسیج مردمی عراق، مداحی مداحان اهل بیت، قرائت دعای کمیل و مراسم احیای شب نیمه شعبان از دیگر برنامه هایی بود که شب گذشته با حضور صدها هزار عاشق و منتظر امام زمان(عج) برگزار شد.

مراسم جشن نیمه شعبان تا پایان امروز در مسجد مقدس جمکران برپا است. در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) موکب های فراوانی از سوی مردم و نهادها برپا شده است که مشغول پذیرایی از مردم هستند.

با وجود خدمات و امکاناتی که دستگاه های استانی و شهری برای رفاه حال زائران مسجد مقدس جمکران ارائه کرده اند، مشکل کمبود وسائل نقلیه برای انتقال شهروندان از مسیر پارکینگ ها تا مسجد مقدس جمکران پا برجا بود و بسیاری از مردم ناچار شدند با پای پیاده این مسیر را طی کنند و خود را به مسجد مقدس جمکران برسانند.

بر اساس اعلام مسؤولان مسجد مقدس جمکران بیش‌ از ۴۰۰ گروه تلویزیونی، خبری، مستندساز و عکاس از داخل و خارج کشور بزرگ ترین تجمع مهدوی جهان را پوشش دادند.