یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد که ارتش این کشور نظامیان کشورهایی را که از دید لنددن در لیست ناقضان حقوق بشر هستند آموزش می دهد.

به گزارش پرس شیعه؛ ایندیپندنت می نویسد: وزارت امور خارجه انگلیس سال گذشته ۳۰ کشور را در فهرست «اولویت حقوق بشر» قرار داده و هشدار داده است که این کشورها به موارد متعدد نقض حقوق بشر از سرکوب داخلی تا خشونت جنسی علیه مخالفان متهم هستند.

اما اطلاعات افشا شده از سوی وزارت دفاع نشان می‌دهد که نیروهای مسلح انگلیس از سال ۲۰۱۴ تاکنون در ۱۶ کشور از فهرست مزبور به آموزش «پرسنل امنیتی یا نیروهای مسلح» مشغول بوده است.

براساس اعلام وزارت دفاع انگلیس، سربازان این کشور با وجود سوابق نقض حقوق بشر، نیروهای مسلح را در بیش از نیمی از کشورهای فهرست مزبور از جمله بحرین، میانمار، کلمبیا، مصر، پاکستان، عربستان سعودی و سودان آموزش می‌دهند.

ایندیپندنت همچنین در ماه مارس گزارش داد کماندوهای انگلیسی تک تیراندازهای بحرینی را آموزش می‌دهند؛ این در حالی است که از سال ۲۰۱۱ تاکنون گزارش‌های متعددی از سرکوب اعتراضات مردمی در بحرین از سوی رژیم آل خلیفه منتشر شده است.

همچنین وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد، ارتش این کشور هفته گذشته میزبان گروهی از سربازان بحرینی و نیجریه‌ای در مدرسه جنگ پیاده نظام در ولز بوده است.