مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حاج اسماعیل طرفی شهابی، از جانبازان دوران هشت سال دفاع مقدس فردا در شوش دانیال برگزار می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حاج اسماعیل طرفی شهابی، از جانبازان قطع نخاع و ۷۰ درصد دوران هشت سال دفاع مقدس در شوش دانیال برگزار می شود.

این آیین روز دوشنبه سوم خرداد ماه سال ۱۳۹۵ مقارن با شانزدهم شعبان سال ۱۴۳۷ هجری قمری و سالروز آزادسازی خرمشهر از ساعت ۸ صبح آغاز می شود.

مراسم تشییع پیکر مطهر سردار شهید حاج اسماعیل طرفی شهابی از مسجد جامع شوش دانیال آغاز می شود و تا گلزار شهدای این شهر ادامه خواهد داشت.

در این آیین مردم شوش و دیگر شهرهای استان خوزستان پیکر این شهید والامقام را بر دستان خود تشییع می کنند و تا دروازه های بهشت بدرقه خواهند کرد.

این شهید والامقام که جانباز ۷۰ درصد و قطع نخاعی بود در بیستم مهر ماه سال ۱۳۴۰ هجری خورشیدی دیده به جهان گشود و در هفتم خرداد ماه سال ۱۳۶۷ در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به گردن قطع نخاع شد.

جانباز شهید اسماعیل شهابی طرفی از حدود یک ماه پیش به دلیل عوارض مجروحیت در بیمارستان مهر اهواز بستری شد که در روزهای گذشته جمعی از مسئولان استانی از جمله فرج الله خبیر سرپرست استانداری خوزستان، عبدالرضا فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران، اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و رضا نجاتی فرماندار شوش از وی عیادت کردند.

شهید حاج اسماعیل طرفی شهابی بیش از این دوری یاران شهیدش را تاب نیاورد و در روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ هجری خورشیدی برابر با سیزدهم شعبان سال ۱۴۳۷ هجری قمری بال در بال ملائک آسمانی شد و به جمع شهدای اسلام پیوست.