کارشناس مذهبی با بیان این‌که اسلام آل سعود و داعشی ها اسلام آمریکایی است، گفت: جنایات آل سعود و داعشی ها نتیجه دور شدن از معرفت الهی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مصطفی میرلوحی، کارشناس مذهبی امروز در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در باب هدف خلقت و آفرینش انسان ابراز کرد: «وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُونِ، و جنّ و انس را نیافریدم جز براى آنکه مرا بپرستند»، در این آیه خداوند هدف از خلقت انسان و جن را عبودیت عنوان کرده است.

وی با بیان این که واقعیت خلقت معرفت الله است افزود: خداوند متعال همه مخلوقات را برای انسان مسخر کرده تا انسان بهتر عبادت کند و به معرفت الهی راه پیدا یابد.

حجت الاسلام میرلوحی به فرمایش امام حسین (ع) اشاره و اظهار کرد: معرفت الله یعنی «مردم هر زمانی امام واجب الاطاعه اش را بشناسد»؛ اگر امام زمانت را بشناسی تمام کارهایت درست خواهد شد زیرا با شناخت امام زمانت خدا را خواهی شناخت.

کارشناس مذهبی تصریح کرد: حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در مورد شناخت امام زمان نقل شده «من مات و لم یعرف إمام زمانه، مات میته جاهلیه؛ هر کس بمیرد در حالى که امام زمانش را نشناسد، به مرگ جاهلى از دنیا رفته است» نظیر ابولهب و ابوجهل و دیگر مشرکینی که در حالت کفر مردند.

وی با تأکید بر این که مرگ جاهلی عصاره زندگی جاهلی است تشریح کرد: زندگی جاهلی یعنی کسی که عمری را با جاهلیت و به دور از توحید و اسلام زندگی کرده از این رو همیشه از خدا بخواهیم عاقبت بخیر شده و مرگ خوبی داشته باشیم زیرا ملاک، موقع مرگ است.

حجت الاسلام میرلوحی با بیان این که کسی که یک عمر نماز، روزه، حج، جهاد و عبادت داشته ولی بدون ولایت، هیچ کدام از اعمالش مقبول حق نیست، ابراز کرد: تا چند سال پیش برخی می گفتند چطور می شود کسی با آن همه عبادت اعمالش مورد قبول خدا قرار نگیرد ولی با اتفاقات و جنایاتی که آل سعود و داعشی ها انجام دادند می توان دریافت که اعمالشان بی ولایت مورد قبول حق قرار نمی گیرد.

کارشناس مذهبی در ادامه افزود: اکنون موضوع برای همه روشن شده که به صرف بالا بردن پرچم منقش به لا اله الا الله و محمد رسول الله و انجام حج، نماز و روزه نیست اینان چون امام زمان را نمی شناسند به انحراف کشیده شده اند.

وی با اشاره به راوایا، ابراز کرد: اگر کسی به اندازه نوح عمر کرده و روزها را روزه بدارد و شب ها تا صبح گرد مسجد الحرام طواف کند اما با ولایت نباشد خدا با صورت او را در آتش جهنم می اندازد.

کارشناس مذهبی، اسلام آل سعود و داعشی ها را اسلام آمریکایی دانست که نتیجه دور شدن از معرفت الهی و امام زمان (عج) است.