در نیمه شعبان المعظم مسجد مقدس جمکران به پاس یک عمر تلاش صادقانه و عرض ارادت و سربازی واقعی رهبر حزب الله لبنان، در مراسم باشکوهی عنوان  مهدی یاور سال به حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن نصر الله عطاء شد.

به گزارش پرس شیعه؛ مدیر روابط عمومی و بین الملل مسجد مقدس جمکران در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهارداشت: این مکان مقدس امسال تدابیر ویژه‌‌ای برای تکریم و تقدیر از مهدی یاوران و افرادی که بیشترین خدمت حقیقی و واقعی به فرهنگ انتظار و ساحت مقدس حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه) را داشتند و منتظران واقعی امام عصر بودند انجام داد.
حجت‌الاسلام سید مهدی هاشمی‌زاده افزود: برای تقدیر از فردی که در این حوزه فعالیت مخلصانه داشت تندیسی با عنوان «کلمه باقیه» اهداء شد که این عنوان برگرفته از قرآن کریم و در توصیف حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه) بوده و در آن برداشت آزادی از یاران حقیقی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) شده است.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: امسال برابر خباثت‌های دشمنان اسلام و تقابل‌شان با خورشید درخشان حزب الله لبنان تصمیم گرفتیم از این شجره مبارکه که در راس آن سید حسن نصرالله است تجلیل به عمل آوریم.
حجت‌الاسلام هاشمی‌زاده تصریح کرد: این تندیس با عنوان «سید عزیز» که تعبیر مقام معظم رهبری است و همچنین مجاهد منتظر یاد شده و به شیخ معین، نماینده حزب الله در ایران اهداء گردید تا به دست سید حسن نصرالله که بیشترین تلاش عملی را از نگاه مسجد مقدس جمکران برای ترویج فرهنگ مهدویت اصیل در سالیان اخیر داشت برساند.
وی با اشاره به اهدافشان از برگزاری این برنامه گفت: همه این جریان در راستای رویکرد جدید مسجد مقدس جمکران که توجه ویژه به ابعاد بین المللی جشن نیمه شعبان و تقویت و پاسداشت جریان مقاومت در کشورهای اسلامی بود انجام گرفت.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل مسجد مقدس جمکران یادآور شد: در شب نیمه شعبان علاوه بر اهدای تندیس «کلمه باقیه» به نماینده حزب الله در ایران، از بزرگان حشد الشعبی(بسیج مردمی عراق) و همچنین خانواده‌های شهدای مدافعین حرم ایرانی، افغانستانی و پاکستانی تجلیل به عمل آمد و پرچم مسجد مقدس جمکران نیز به نماینده حزب الله و بزرگان حشد الشعبی اهداء شد.