رئیس شورای سیاسی انصار الله یمن، تأکید کرد که عربستان و‌ آمریکا نمی‌ خواهند قضیه جنوب یمن حل و فصل شود تا از آن در راستای منافع خود بهره‌ برداری کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ «صالح الصماد» رئیس شورای سیاسی انصار الله یمن در سخنرانی خود در جمع هزاران تن از اهالی شهر صنعاء به مناسبت ۲۶مین سالگرد وحدت یمن (وحدت جنوب و شمال) آمریکا و عربستان را متهم به تلاش برای چند دستگی و تجزیه یمن کرد.

به نوشته پایگاه خبری الجبهه، «صالح الصماد» در این سخنرانی با بیان اینکه یمن هدف بزرگترین تخریب در زمینه‌های انسانی، سیاسی و ارضی قرار گرفته است، جنگ یمن را از از شدیدترین دشمنی‌ها علیه یمن توصیف کرد.

رئیس شورای سیاسی انصارالله یمن عربستان سعودی و آمریکا را مسئول اوضاع فعلی یمن دانست و این دو کشور را به تلاش برای از بین بردن وحدت سیاسی یمن متهم کرد.

او در ادامه گفت: از تمامی آزادگان و شرفای یمن می‌خواهم تا در دام نقشه‌های شیطانی دشمنان نیفتند.

«صالح الصماد» تأکید کرد: نیروهای شرکت کننده در تجاوز سعودی-آمریکایی جمعیت‌های خیریه نیستند و مزدوران را برای خدمت به مردم یمن به کار نگرفته‌اند و ما باید به خوبی بیدار باشیم. آن‌ها دغدغه‌ای جز تکه تکه کردن یمن و پیش بردن کشور به سمت گروههای طائفی متعدد ندارند. عربستان و آمریکا می‌خواهند تا جنوب تحت سلطه القاعده باقی بماند و به این بهانه همواره حضور زمینی، دریایی و هوایی در یمن داشته باشند.

وی افزود: دشمنان در راستای منافع خود، برایشان مهم نیست که قضیه جنوب یمن حل نشده باقی بماند چرا که می‌خواهند از این موضوع سوء استفاده کنند.

رئیس شورای سیاسی انصارالله یمن در انتها، گفت: طمع دشمنان برای یمن موضوع پیچیده و پنهانی نیست؛ امارات از اینکه ساحل «عدن» همانند «دبی» پر رونق شود ترس دارند و عربستان نیز خواستار ایجاد پروژه شهر «النور» برای انتقال نفت خود از حضرموت به دریای عربی است.