وزیر تجارت ترکیه قرار است بزودی به انگلیس و آرژانتین سفر کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، رخسار پکجان، وزیر تجارت ترکیه قرار است تا ۱۱ سپتامبر، یعنی کمتر از ۲ روز دیگر در سفری رسمی به انگلیس و سپس آرژانتین سفر کند.

گفته شده سفر وزیر تجارت ترکیه در راستای تقویت و توسعه روابط تجاری این کشور با سایر کشورها دنبال می‎‌شود.

قرار است وزیر تجارت دولت اردوغان در سفر خود به لندن در کمیسیون مشترک تجاری و اقتصادی ترکیه و انگلیس شرکت کند. جلسه پیش روی این کمیسیون نخستین جلسه پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می‌باشد و مواضع مقامات لندن در همین ارتباط برای رهبران آنکارا بسیار قابل توجه است.

همچنین سرمایه‌گذاری مشترک دو کشور در حوزه‌های تجاری و ارائه خدمات مالی بین‌المللی از دیگر محورهای مذاکرات وزیر دولت اردوغان با همتایان انگلیسی خود خواهد بود و گفته شده انتظار می‌رود دو کشور موافقت‌نامه جدیدی را در حوزه تجارت آزاد با هم امضا کنند.

وزیر تجارت ترکیه همچنین پس از انگلیس قرار است برای شرکت در نشست وزرای اقتصادی عضو گروه جی ۲۰ به آرژانتین سفر کند. آرژانتین در اواخر سال میلادی جاری میزبان نشست سران جی ۲۰ خواهد بود.

پس از تنش در روابط ترکیه و آمریکا و اعمال تحریم‌های واشنگتن علیه آنکارا، دولت اردوغان در تلاش برای گسترش و تقویت پیوندهای تجاری کشورش با سایر کشورهاست و سفر وزیر تجارت ترکیه به انگلیس و آرژانتین نیز در همین ارتباط قابل توجه به نظر می‌رسد.