جنگنده های روسیه برای نخستین بار از زمان آغاز آتش بس در سوریه به همراه جنگنده های ارتش این کشور به مسیر اصلی تدارکاتی تروریست ها در حلب حمله کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رای الیوم، بنا بر اعلام مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه جنگنده های روسیه برای اولین بار از زمان اجرای آتش بس در سوریه طی اواخر ماه فوریه گذشته، حملاتی را به شهر حلب و حومه شمالی آن انجام دادند.

بر اساس این گزارش هواپیماهای جنگی سوریه و روسیه روز یکشنبه جاده کاستلو و اطراف آن در حومه حلب را طی ۴۰ حمله هوایی مورد هدف قرار دادند که شدیدترین حملات از زمان آغاز اجرای آتش بس در سوریه از تاریخ ۲۷ فوریه گذشته بشمار می رود. ضمن اینکه این حملات نخستین حمله هوایی روسیه از آن هنگام بوده است.

لازم به ذکر است که مسکو روز جمعه به آمریکا پیشنهاد داد که از تاریخ ۲۵ ماه می جاری حملات هوایی مشترکی را علیه گروه های تروریستی در سوریه بویژه جبهه النصره انجام دهند اما واشنگتن اعلام کرد که انجام حملات هوایی مشترک با مسکو را بعید می داند.

«جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که توافقی برای انجام حملات هوایی مشترک با روسیه وجود ندارد.

لازم به ذکر است که حملات هوایی روسیه به مواضع تروریست ها در سوریه که به درخواست دمشق از سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی آغاز گردیده، تروریست ها را تضعیف کرده است. این در حالی است که حملات هوایی آمریکا و متحدانش در خاک سوریه به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش تاکنون نتیجه ملموسی نداشته است.