وقوع ۸ مورد نقض آتش بس و تسلط ارتش سوریه بر ۳ نقطه راهبردی در شمال شرقی شهر تدمر از مهمترین تحولات سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه که در مرکز حمیمیم در لاذقیه مستقر است از ثبت ۸ مورد نقض آتش بس در این کشور که همگی در استان دمشق به وقوع پیوسته اند طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

این مرکز که وابسته به وزارت دفاع روسیه است در بیانیه ای اعلام کرد که تروریست های گروه موسوم به جیش الاسلام مواضع نیروهای دولتی در مناطق عربین، حرستا، حتیته الجرش، دوما، حوش خرابو و مضایا را مورد بمباران خمپاره ای قرار دادند.

این مرکز ضمن اعلام پایدار بودن آتش بس در اغلب مناطق سوریه عنوان کرد که تعداد کل مناطقی که تاکنون به آتش بس پیوسته اند به ۱۱۴ منطقه رسیده و در عین حال تعداد گروه های مسلحی که به آتش بس ملحق شده اند بدون تغییر ۵۹ گروه باقی مانده است.

بنا بر بیانیه مذکور عناصر گروه های وابسته به گروه تروریستی جبهه النصره به عملیات خود علیه نیروهای دولتی سوریه به منظور ناکام گذاشتن آتش بس ادامه می دهند.

این بیانیه اعلام کرد که تروریست های این گروه با شلیک خمپاره های متعدد اردوگاه آوارگان حندرات و همچنین فرودگاه النیرب و محلات الشیخ مقصود، الخالدیه و الراموسه در شهر حلب را هدف قرار دادند. تروریست های گروه جبهه النصره همچنین مناطق کنسبا، ارض الوطا و راشا در استان لاذقیه را بمباران کردند.

در استان دمشق نیز تروریست های جبهه النصره با حمایت تانک ها و زره پوش های خود حمله ای را به مواضع نیروهای دولتی در نزدیکی یک کارخانه داروسازی در شهر خان الشیح ترتیب دادند اما یگان های ارتش سوریه با وارد کردن تلفات سنگین، تروریست ها را مجبور به عقب نشینی به مواضع خود کردند.

در همین حال ارتش سوریه ۲۵ تروریست داعش را به هلاکت رسانده و ۳ خودروی زره پوش آنها در اطراف روستای الزاره در حومه حماه را منهدم نمود. نیروهای ارتش سوریه همچنین بر ۳ نقطه راهبردی در شمال شرقی شهر تدمر تسلط یافته و سرکرده جبهه النصره در روستای القنیطرات در حومه حمص را به هلاکت رساندند.

از سوی دیگر در حملات خمپاره ای گروه های تروریستی به محلاتی از حلب و درعا و همچنین شهر نبل در حومه حلب یک دختربچه شهید و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.