رئیس ارکان ستاد کل نیروهای مسلح با انتقاد از عدم اعتماد به نیروهای انقلابی گفت: اگر به فریاد رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی، اتکا به ملت و مقابله با استکبار توجه نکنیم، پیروز نخواهیم شد.

به گزارش پرس شیعه؛ در ابتدای جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، سردار محمدباقری از توجه خاص مجلس نهم به افزایش اعتبارات بنیه دفاعی کشور در قانون بودجه و قانون برنامه تشکر کرد و گفت: ادامه این برنامه ها موجب ارتقاء توان بازدارندگی جمهوری اسلامی خواهد شد.

وی که به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در صحن علنی مجلس حضور یافته بود، گفت: ملت ایران ۲۰ ماه پس از پیروزی انقلاب در حالی که درگیر بحران های متعدد بود و در تلاش برای تثبیت انقلاب در مقابل جناح بندی های مختلف بود، به طور ناجوانمردانه با تهاجم ارتش بعث عراق مواجه شد. ‌حمله ای که با بیش از ۱۲ لشگر مسلح اتفاق افتاد.

سردار باقری گفت: امام خمینی ۶ روز پس از تهاجم ارتش عراق پیام مهمی به مجلس وقت داد و تاکید کرد آقایان در هر نقطه ای که هستند مردم را برای جنگ آماده کنند که عزت و شرف ما در گروی همین مبارزات است.

وی ادامه داد: در ابتدای جنگ متجاوزان با تمام توان تهاجم کردند و در ۵ ماه ابتدایی توانستند سرزمین های وسیعی را به تصرف درآورند.

رئیس ارکان ستاد کل نیروهای مسلح اظهارداشت: اما پس از مدتی عملیات ثامن الائمه و بیت المقدس به پیروزی رسید، عده ای جوان انقلابی به این نتیجه رسیدند که با راهبردها و قواعد از خارج آمده و با نگاه تجهیزات محور نمی توان بر دشمن غلبه کرد و باید جبهه را متحول کرد.

وی اظهارداشت: شهید باقری معتقد بود جنگ فرصت های طلایی برای رشد استعدادها به جمهوری اسلامی داده است.

سردار باقری اظهارداشت: جنگ، فهم و درک عمومی جمله «ما می توانیم» بود. ما می توانیمی که امروز خیلی ها به زبان می آورند و عملشان متفاوت است.

سردار باقری با تاکید بر اینکه عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر معادله جنگ را به نفع جمهوری اسلامی تغییر داد، گفت: دشمن نتوانست در دوران جنگ به اهداف خود برسد و شکست خورد و ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خود بایستیم.

وی تصریح کرد: امروز هم معتقدیم هنوز هم عده ای به نیروهای انقلابی اعتماد نمی کنند و فکر می کنند مشکلات اقتصادی می تواند ما را از پای دربیاورد.

سردار باقری اظهارداشت: اگر آن روز به سخن امام در مورد اهمیت جنگ و جنگ در راس امور است کم توجهی نمی کردیم به آن ایام آخر جنگ نمی رسیدیم.

وی ادامه داد: الان هم اگر به فریاد مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی، اتکا به ملت و مقابله با استکبار توجه نکنیم به همان روزها خواهیم افتاد اما اگر به موقع درک کنیم و به توانایی جوانانمان اعتقاد پیدا کنیم، پیروز خواهیم شد.

پس از سخنرانی سردار باقری، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از سخنان وی در خصوص فتح خرمشهر تشکر کرد و اظهارداشت: بیانات ایشان حکایت از فداکاری های مجاهدانه رزمندگان اسلام در دفاع از مقدس و فتح خرمشهر داشت و آرزوی توفیق می کنیم برای ایشان و همه رزمندگان.