انجمن حقوق بشر بحرین با صدور گزارشی موارد متعدد نقض حقوق بشر از سوی دولت بحرین در بازده زمانی ۸ روزه از جمله صدور ۲۳۱ سال حبس برای شهروندان را منتشر کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ این گزارش که نقض حقوق بشر از سوی دولت بحرین در دوره زمانی ۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت (۱۳ تا ۲۰ می ۲۰۱۶) را مورد بررسی قرار داده، حاکی است؛ ۳۸ شهروند از جمله سه کودک در این مدت به ۲۳۱ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده اند. همچنین تمدید حبس ۸۳ زندانی به مدت ۱۹۵۰ روز از سوی دادستانی کل یا دادگاه صورت گرفته که به صورت صدور احکام خودسرانه دولتی بوده است.
این انجمن هم چنین از ۱۴ حمله ، ۱۱ مورد سرکوب اعتراض مسالمت آمیز و بازداشت خودسرانه ۸ شهروند و ۳ مورد آدم ربایی ، شکنجه و دو مورد بدرفتاری خبرداد.

انجمن حقوق بشر بحرین در گزارش خود نوشت: افراد بازداشت شده که دو کودک نیز در میان آنان بود از ۱۴ منطقه در بحرین از جمله مناطق الدراز، باربار، جبله حبشی، السنابس، بنی جمره، النعیم، ستره – سفاله، سار، الدیر، شهرکان، المنامه، کرانه، کرزکان و البلاد القدیم بودند.
این انجمن هم چنین به صدور احکام ظالمانه در حق کودکان از جمله علی محمد حسن المطوع به سه سال حبس، حیدرابراهیم الملا به هفت سال و علی محمد عبدالشهید به هفت سال حبس اشاره کرد.

انجمن حقوق بشر بحرین در گزارش خود به اخراج حسن ابوالقاسم (۲۱ ساله ) از کشور از سوی نهادهای امنیتی اشاره کرد. وی آوریل ۲۰۱۳ به اتهام تحریک مردم برای مشارکت در تجمع بازداشت شده بود اما
دادگاه تجدید نظر وی را از این اتهام مبرا دانست.
از سوی دیگر خانواده دکتر سعید السماهیجی نیز از اقدام مدیریت زندان مرکزی شهر “جو” مبنی بر جلوگیری از درمان وی که مبتلا به بیماری قلبی است، خبردادند.

انجمن حقوق بشر بحرین در گزارش خود همچنین نسبت به تصویب قانون مجلس بحرین مبنی بر محرومیت روحانیان از فعالیت سیاسی و پیوستن به گروههای سیاسی، هشدار داد و تاکید کرد که این اقدام نقض صریح قانون است.