یکی از نیروهای مقاومت لبنان گفت: شهید بدرالدین همیشه بر اهمیت رسانه در اطلاع رسانی به مردم درباره نقش و عملیات و دستاوردهای مقاومت تاکید داشت.

به گزارش پرس شیعه؛ الحاج علام یکی از نیروهای مقاومت (که مدت طولانی با شهید بدرالدین همکاری داشته است) تاکید کرد «مصطفی بدرالدین» معروف به «ذوالفقار» در گسترش فعالیت نظامی مقاومت نقش داشته و علاوه بر این، به بخش های دیگری که بسیار مهم است اهمیت می داده که دستاوردهایی برای مقاومت به همراه داشته است. بخش رسانه ای از جمله این بخش هاست که در جنگ روانی با دشمن اسرائیلی موثر بوده است.

المنار به نقل از الحاج علام نوشت: شهید بدرالدین همیشه و به طور گسترده بر اهمیت رسانه به ویژه تصویر و فیلم در نشان دادن تصویر مقاومت و نقش و عملیات و دستاوردهای آن به افکار عمومی و رساندن خبرهای آن به دست مردم متمرکز بود برای این که مردم در جریان همه تحولات برای بالا بردن روحیه قرار بگیرند. شهید بدرالدین بر نحوه استفاده از تصویر و خبر در جنگ روانی علیه دشمن تسلط داشت و در این راه همیشه به دنبال جدیدترین شیوه ها و تکنولوژی بود.

وی افزود: ذوالفقار نقش زیادی در گسترش فعالیت ستاد تبلیغات جنگ در مقاومت اسلامی و شرایط موفق کنونی آن داشت. از اقدامات ویژه ای که شهید ذوالفقار انجام داد کمین معروف «انصاریه» در تابستان سال ۱۹۹۷ بود. وی در این کار از نظر برنامه ریزی، فرماندهی و همچنین نظارت بر اجرا نقش اساسی داشت.

الحاج علام اظهار داشت: ذوالفقار با دقت زیاد مبارزانی را که در این عملیات مشارکت داشتند برگزید و با تشریح همه جزئیات امنیتی و نظامی و لجستیکی این عملیات، آن ها را از نظر روحی و فکری برای اجرای عملیات آماده کرد. وی با تجربه نظامی و امنیتی و هوش بالا و اطلاعاتی که داشت فکر اسرائیلی ها را خواند و به نحوه اجرای عملیات و راههایی که نیروهای صهیونیست قرار بود طی کنند پی برد و براساس آن بمب ها را کار گذاشت و نقشه استقرار مبارزان را در این مکان کشید که باعث شد عملیات انصاریه صد درصد موفقیت آمیز باشد که خود صهیونیست ها نیز به آن اذعان کردند.

الحاج علام افزود: شهید بدرالدین عملیات انصاریه را کاملا محرمانه نگه داشت و تنها افراد کمی از آن اطلاع داشتند. حتی همه جزئیات این عملیات را از ستاد تبلیغات جنگ که شخصا بر آن نظارت داشت، پنهان کرد. وی برای این ماموریت یکی از اصحاب رسانه را که برای یک آژانس خارجی کار می کرد انتخاب کرد تا نخستین لحظات پس از اجرای عملیات را مستقیما از میدان نبرد به تصویر بکشد تا این عملیات بازتاب گسترده ای در سراسر جهان به ویژه با هدف تحریک افکار عمومی رژیم اسرائیل علیه فرماندهی نظامی و کابینه آن داشته باشد که همین اتفاق هم افتاد. شهید بدرالدین ستاد تبلیغات جنگ را برای خطاب قرار دادن اسرائیلی ها و نشان دادن ضعف ارتش دشمن در برابر دستاوردهای مبارزان، هدایت می کرد.

نحوه آوردن خبرنگاری که نخستین لحظات عملیات را بعد از اجرای آن تصویربرداری کرد کار شهید بدرالدین بود و حتی کارکنان ستاد تبلیغات جنگ تاکنون از نحوه آوردن خبرنگار به میدان نبرد مطلع نشده اند.

الحاج علام تصریح کرد، شهید بدرالدین به همه کسانی که با او کار می کردند، احترام می گذاشت و به ویژه در جزئیات کار بسیار قاطع بود و هیچ کوتاهی را نمی پذیرفت. وی به مردم نزدیک بود به همین علت همیشه از تدابیر امنیتی که رهبری مقاومت او را به رعایت آن ها ملزم می کرد، طفره می رفت.

یادآور می شود مصطفی بدرالدین فرمانده شاخه نظامی حزب‌الله بامداد جمعه، ۲۴ اردیبهشت، در ریف دمشق در منطقه‌ای نزدیک فرودگاه بین‌المللی دمشق بر اثر انفجاری شدید به شهادت رسید.