چهارمین همایش بین‌المللی دیابت و رمضان از سوی ائتلاف بین‌ المللی دیابت در قطر برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ ائتلاف بین‌المللی دیابت و رمضان با همکاری فدراسیون بین‌المللی دیابت و انجمن دیابت قطر، چهارمین همایش بین‌المللی «دیابت و رمضان» را برگزار کردند.

این همایش تلاشی است برای افزایش آگاهی‌ها در مورد دیابت و تأثیرات عدم رعایت توصیه‌های پزشکی از سوی افراد دیابتی در ماه رمضان و نیز کاهش خطرات برای این دسته از بیماران.

فدراسیون بین‌المللی دیابت با همکاری ائتلاف بین‌المللی دیابت رمضان در این همایش ۳۱ متخصص از کشورهای مختلف را گردهم آوردند تا تلاش‌های داوطلبانه آن‌ها در حوزه کنترل دیابت در ماه رمضان را جمع‌بندی کنند.

راهنمای جدیدی نیز با موضوع کنترل دیابت در ماه مبارک رمضان در این همایش رونمایی شد.

شوکت سادیکوت، رییس فدراسیون بین‌المللی دیابت گفت: روزه گرفتن بنابر آموزه‌های دینی به معنای وارد آوردن سختی زیاد به بدن نیست.

وی افزود: آگاهی در مورد نحوه مدیریت دیابت و آموزش در مورد بیماری دیابت اقدامات لازمی برای کنترل سلامت بیماران در ایام روزه‌داری است.

سادیکوت گفت: پزشکان و متخصصان، علمای دینی و ارائه‌دهندگان خدمات بهداشت و سلامت با همکاری یکدیگر باید زمینه روزه‌داری سلامت و امن را برای همه فراهم آورند.

بیش از ۵۰۰ نماینده از ۳۰ کشور سراسر جهان از جمله متخصصان سلامت، رهبران دینی و رسانه‌ها در این همایش حضور داشتند.

در این همایش، چند موضوع کلیدی از جمله جدیدترین پژوهش‌ها در مورد دیابت و رمضان، اپیدمیولوژی دیابت و رمضان، فیزیولوژی روزه، طبقه‌بندی خطرات، مشاوره تغذیه، تنظیم داروها و اجرای توصیه‌های پزشکی مورد بررسی قرار گرفتند.