عضو ارشد پارلمان عراق با ابراز خرسندی از همزمانی آغاز عملیات آزادی فلوجه با میلاد امام زمان (ع) گفت: مردم بخش مهمی از این عملیات مهم هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام شیخ همام حمودی، معاون اول رییس پارلمان عراق، امروز طی پیامی از آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه ابراز خرسندی کرد و خاطرنشان ساخت: پاکسازی شهر فلوجه از چنگال جریان تروریستی و تکفیری داعش مقدمه آزاد سازی استان موصل است.

وی افزود: با توجه به تلاقی آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه با میلاد امام زمان (عج) از مردم عزیز عراق می خواهیم که مجاهدان و رزمندگان خودشان را از دعا فراموش نکنند.

معاون اول رییس پارلمان عراق، مجاهدان و رزمندگان را قهرمان و شجاع خواند و تصریح کرد: مردم عراق باید برای حمایت و پشتیبانی از مجاهدان و رزمندگان در جبهه‎های جنگ آماده باشند زیرا آنان بخشی از این عملیات بزرگ و مهم هستند.

وی نسبت به هر گونه شایعه پردازی در طول عملیات آزادسازی شهر فلوجه هشدار داد و اظهار داشت: مردم عراق نباید به شایعات و دروغ پردازی‎هایی که دشمنان در طول این علمیات انجام می‎دهند توجه کنند.

گفتنی است حیدر العبادی، نخست وزیر عراق فرمان آغاز عملیات آزادسازی فلوجه ( ۴۱ مایلی غرب بغداد) را اواخر شب گذشته رسما صادر کرد. بیش از ۲۰ هزار نیروی عراقی در این عملیات حضور دارند و انتظار می‌رود ۱۵ هزار نیروی دیگر به آنها ملحق شوند.

از سوی دیگر نیروهای ارتش عراق اعلام کرده‌اند که از صبح امروز توانسته‌اند منطقه «السجر» و «الصبیحات» و ۱۰ منطقه دیگر در جنوب «الکرمه» را پس از درگیری با داعش، آزاد کنند که در جریان این درگیری‌ها ۴۰ داعشی از پای در آمدند.