وزرای تجارت و بازرگانی جی۲۰ در نشستی که در آرژانتین برگزار شد؛ درباره لزوم اصلاحات در ساختار سازمان تجارت جهانی به اتفاق‎نظر رسیدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، وزرای تجارت و بازرگانی جی۲۰ (بیست اقتصاد برتر جهان) در نشستی که اخیراً در آرژانتین داشته‌اند درخصوص لزوم اصلاحات در ساختار سازمان تجارت جهانی به اجماع‌نظر کامل دست یافتند.

«دیگو رامیرو گلار» سفیر آرژانتین در پکن، با تایید این خبر گفت: نامه‌ای از وزارت خارجه آرژانتین دریافت کردم مبنی بر اینکه در نشست دیروز، وزرای بازرگانی کشورهای جی ۲۰ برای نخستین بار به اجماع‌نظر دراین خصوص رسیده‌اند.

نشست وزرای بازرگانی جی۲۰، بخش مهمی از روند آماده‌سازی نشست رهبران این گروه است که ماه میلادی نوامبر در آرژانتین برگزار می‌شود.

درخواست برای اصلاح سازمان تجارت جهانی ریشه در تنش‌هایی دارد که منشاء آن سیاست حمایت‌گرانه آمریکا از صنایع ملی عنوان می‌شود.

این درحالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش در مصاحبه با «بلومبرگ» مدعی شد اگر سازمان تجارت جهانی به بی‌عدالتی درقبال آمریکا ادامه دهد، از آن خارج خواهد شد!

ترامپ اخیراً به بهانه موازنه تراز تجاری با چین، تعرفه‌های سنگینی را بر این کشور اعمال کرده حال‌آنکه کانادا، ترکیه و اتحادیه اروپا نیز از تعرفه‌های وی بر آلومینیوم و فولاد وارداتی در امان نمانده‌اند.