یکی از مراجع تقلید نجف تصریح کرد: دشمنان همیشه درپی دسیسه و حیله علیه پیروان اهل بیت (ع) هستند بنابراین آنان باید نسبت به این اقدام دشمنان هوشیار باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله شیخ بشیر نجفی، از مراجع تقلید نجف اشرف، روز گذشته به مناسبت ولادت امام زمان (عج) در دفتر خود با جمعی از مردم عراق دیدار کرد.

وی در این دیدار گفت: مومنان و شیعیان باید به سیره ائمه اطهار (ع) متمسک شوند و در مسیر و خط آنان قدم بردارند.

حضرت آیت الله نجفی تصریح کرد: دشمنان اهل بیت (ع) با تمسک به شیوههای گوناگون درپی ایجاد جدایی مردم از ائمه (ع) و دور کردن آنان از مسیر صحیح هستند.

وی نسبت به نزدیک بودن زمان ظهور امام زمان (عج) ابراز امیدواری کرد و افزود: همان طور که خداوند در قرآن کریم فرموده است همه‌ کید و نقشه‎های دشمنان با شکست مواجه خواهد شد و به زودی دولت امام منتظر (عج) در جهان تشکیل و نور آن به همه جهان تابیده می شود.

این مرجع تقلید همچنین با جمعی از اقلیات‎های دینی ساکن در نینوا و شمال عراق دیدار کرد و گفت: عراق از قومیت، مذهب، طائفه و اقشار مختلف تشکیل شده است ولی همه آنان تحت یک پرچم و کشور به نام عراق قرار دارند پس بر همین اساس حفظ وحدت و یکپارچگی در این کشور از جایگاه و اهمیت ویژه‎ای برخوردار است.

اقلیت‎های دینی عراق در این دیدار از نصیحت و راهنمایی‎های پدرانه و دلسوزانه حضرت آیت الله نجفی تشکر و قدردانی کردند و خاطرنشان ساختند که مرجعیت عراق همیشه بدون هیچ گونه تبعیض و تفرقه‎ای از همه اقشار و مذاهب عراق حمایت کرده‎است.