رئیس جنبش اصلاح و وحدت لبنان با تأکید بر اینکه این کشور بدون مقاومت اسلامی ارزش و جایگاهی ندارد، سلاح مقاومت را خط مقدم دفاع از امت اسلامی و عربی توصیف کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ شیخ ماهر عبدالرزاق از روحانیان اهل تسنن و رییس جنبش اصلاح و وحدت لبنان در نشستی با عنوان «یادبود آزادی، پیروزی لبنان و امت» گفت: این روزها در شادی و سرور سالروز پیروزی افتخارآمیز بر دشمن صهیونیستی در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ هستیم. مقاومت اسلامی، دروغ بودن ادعای شکست ناپذیری ارتش صهیونیستی را به همگان نشان داد و این ارتش را خوار و ذلیل کرد.

وی افزود: مقاومت امروز نیز بر پروژه تکفیری تروریستی که ساخته اسرائیل بوده، فائق آمده است. آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل ناتوانی در برابر مقاومت به ساخت پروژه تکفیری تروریستی با اموال عربی پرداختند، اما این توطئه نیز با شکست مواجه خواهد شد.

شیخ عبدالرزاق تصریح کرد: در سالروز آزادی لبنان تأکید می کنیم که این پیروزی به فضل مقاومت رخ داد. مقاومت به ترسیم پیروزی ها عادت کرده و معادله مقاومت، ارتش و ملت در پرتو ناتوانی ارتش های عربی به پیروزی رسید و لبنان را آزاد کرد.

این روحانی اهل تسنن، سلاح مقاومت را شرعی، ملی، عربی و اسلامی توصیف کرد و ادامه داد: ما به سلاح مقاومت افتخار می کنیم چرا که یک ضرورت ملی و نیازی اسلامی و عربی به شمار می آید. سلاح مقاومت در لبنان و فلسطین به مثابه خط مقدم دفاع از امت عربی و اسلامی و عامل قدرت و عزت امت است.

وی سید حسن نصرالله، فرماندهان و شهیدان مقاومت اسلامی را افتخاری برای لبنان دانست و تأکید کرد: لبنان به عنوان یک کشور کوچک، بدون مقاومت هیچ ارزش و جایگاهی ندارد و این مقاومت است که لبنان را به کشوری بزرگ تبدیل کرده که همگان از آن یاد کرده و آن را کشوری قدرتمند می دانند.

رییس جنبش اصلاح و وحدت لبنان سالروز پیروزی لبنان را به ملت های اسلامی و عربی و همچنین دبیرکل و فرماندهان و مجاهدان حزب الله تبریک گفت و از ملت های عربی و اسلامی خواست در کنار مقاومت اسلامی در لبنان، فلسطین، سوریه، یمن و عراق ایستادگی کنند.