رژیم بحرین درخواست خانواده فعال حقوق بشر برای آزادی کودک ۱۷ماهه وی از زندان را رد کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ مرکز مطالعات دموکراسی و حقوق بشر خلیج فارس، روز دوشنبه اعلام کرد که دولت بحرین درخواست برای آزادی کودک ۱۷ ماهه زینب الخواجه، فعال حقوق بشر از زندان را رد کرده است.

زینب الخواجه در ماه مارس به‌اتهام «توهین به پادشاه» به‌همراه کودکش بازداشت شده است.

این مرکز غیردولتی تصریح کرد: «الخواجه به خانواده خود اطلاع داده است که از بیماری آنفلوآنزا رنج می‌برد و دیگر نمی‌تواند از پسر ۱۷ماهه‌اش، عبدالهادی مراقبت کند. او در حال حاضر به‌همراه فرزندش در زندان به‌سر می‌برد و نگران آن است که بیماری‌اش به فرزندش نیز سرایت کند».

/

این مرکز افزود: «همسر الخواجه عازم زندان شده است تا درخواست آزادی پسرش را تا بهبود وضعیت جسمانی همسرش درخواست کند، ولی مدیریت زندان به او گفته است این کار جایز نیست و کودک نمی‌تواند زندان را ترک کند».

مرکز مطالعات دموکراسی و حقوق بشر خلیج فارس در ادامه تأکید کرد «واضح است که این کودک دیگر به‌عنوان همراه مادر زندان به‌سر نمی‌برد بلکه خود وی نیز زندانی محسوب می‌شود».

زینب، که دختر «عبدالهادی الخواجه» سرشنا‌س‌ترین زندانی سیاسی بحرین است، تاکنون چندین بار به‌علت فعالیت‌های حقوق بشری به زندان محکوم شده است.

زینب و پدرش سال ۲۰۱۱ میلادی همزمان با انقلاب‌های بهار عربی خواستار اجرای اصلاحات سیاسی در بحرین شدند. آنها در گردهم‌آیی‌های اعتراضی علیه حکومت پادشاهی بحرین شرکت داشتند.

حاکمان سنی بحرین که بر اکثریت شیعه این کشور حکومت می‌کنند، انقلاب شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ میلادی را با کمک نیروهای نظامی عربستان با خشونت تمام سرکوب کردند.