سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره اینکه حمله به رهبر طالبان در خاک افغانستان اتفاق افتاده یا خاک پاکستان، اظهار بی اطلاعی کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «داون نیوز»، «مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود با رسانه ها در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد اینکه مکان دقیقی که در مرز افغانستان و پاکستان به «ملا اختر منصور» حمله شده است کجاست، اظهار بی اطلاعی کرد.

وی افزود: من فقط میدانم که این حمله در مرز افغانستان و پاکستان صورت گرفته است، اما درمورد اینکه این حمله در خاک پاکستان بوده یا افغانستان، هیچ اطلاعی نداریم.

تونر همچنین در پاسخ به این سوال که آیا به این ادعای پاکستان که گفته شده حمله در خاک این کشور صورت گرفته است، شک دارد یا نه؟ گفت: دولت پاکستان خودش باید در این باره اظهار نظر کند، من به این موضوع شک ندارم و فقط این را میدانم که این حمله در مرز افغانستان و پاکستان اتفاق افتاده است.

لازم به ذکر است که سرکرده دولت طالبان در حمله ای که به دستور باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و توسط پهپادهای این کشور به خودوری وی صورت گرفت، کشته شد.

دولت آمریکا اعلام کرد که پیش از حمله به منصور دولت های افغانستان و پاکستان را در جریان گذاشته بود، اما اسلام آباد ضمن رد این ادعا، با احضار سفیر آمریکا در پاکستان، حمله به منصور در خاک این کشور را نقض حاکمیت ملی پاکستان اعلام کرد و مراتب اعتراض خویش را به وی اعلام نمود.