پزشکی قانونی مصر اعلام کرد که پیش از سقوط هواپیمای مسافربری این کشور، انفجاری در آن رخ داده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، یک مقام بلندپایه در پزشکی قانونی مصر گفت که بقایای اجساد قربانیانی که از مکان سقوط هواپیمای مصر در دریای مدیترانه بیرون کشیده شده است، بیانگر این است که قبل از سقوط یک انفجار در این هواپیما به وقوع پیوست.

این مقام که خواست نامش فاش نشود گفت ۸۰ قطعه از اجساد قربانیان هواپیمای مصر به قاهره انتقال داده شده است.

وی اظهار داشت که این قطعه ها کوچک هستند و هیچ کدام از آنها عضو کامل مانند دست یا سر نیست.

هواپیمایی مصر، صبح روز پنجشنبه از ناپدید شدن یک فروند هواپیمای متعلق به خطوط هوایی این کشور که از فرودگاه شارل دوگل پاریس عازم فرودگاه قاهره بود خبر داد.

پرواز شماره MS804 ساعت ۲۳:۰۹ به‌وقت پاریس از فرودگاه شارل دوگل به‌مقصد فرودگاه قاهره حرکت کرد و بامداد روز پنجشنبه از صفحه مدارها خارج و ناپدید شد.

نیروهای مسلح مصر روز شنبه از کشف برخی از اجزای لاشه این هواپیما و وسایل شخصی مسافران در فاصله ۲۹۰کیلومتری شمال اسکندریه واقع در شمال این کشور خبر دادند.

تاکنون دلیل قاطعی درباره سقوط این هواپیمای مسافربری که در عمیق‌ترین نقطه دریای مدیترانه سقوط کرده است، اعلام نشده است و گمانه‌زنی‌ها همچنان ادامه دارد.

تلاشها برای یافتن جعبه‌های سیاه این هواپیما که حامل ۶۶ مسافر بود، ادامه دارد.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر طی سخنانی گفت: ما در حال حاضر نمی توانیم هیچ فرضیه‌ای را درباره هواپیمای مسافربری ایرباس که روز پنجشنبه در دریای مدیترانه سقوط کرد، تایید کنیم یا با قاطعیت درباره آن سخن بگوییم.