شیخ الازهر بر لزوم توقف تحرکات رژیم صهیونیستی برای تغییر هویت مسجد الاقصی تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ أحمد الطیب شیخ الازهر روز سه شنبه طی سخنانی درهمایش گفتگوی شرق و غرب در پاریس پایتخت فرانسه با بیان اینکه شرق و غرب با هم بیگانه نیستند، بر لزوم توقف اقدام های که برای تغییر هویت مسجدالاقصی انجام می شود، تاکید کرد و حل و فصل عادلانه قضیه فلسطین را خواستار شد.

الطیب افزود: حل و فصل قضیه فلسطین، کلید مشکلات بزرگی است که در راه ارتباط میان شرق و غرب وجود دارد و موجب دوری ملت های شرق و غرب و تشدید جنگ تمدن ها می شود.

شیخ الازهر با اشاره به مشکلاتی که در مسیر ادغام مسلمانان در کشورهای غربی وجود دارد و موجب پیوستن برخی از آنان به گروه های افراط گرا می شود، خاطرنشان کرد، برخی از رسانه های غربی برنامه هایی دارند که به اسلام توهین می کنند.

شیخ الازهر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جهانی سازی گفت: جهان شمولی به هیچ وجه نمی تواند راه حل از بین بردن تنش های موجود در روابط میان شرق و غرب برای تحقق صلح جهانی باشد، بلکه مرحله جدید در راه درگیری های جهانی است که به تخریب هویت های ملت ها می انجامد.

وی افزود که در نگاه جهان شمولی اسلام به جهان به عنوان یک جامعه واحد نگریسته می شود که مسئولیت برقراری امنیت و تحقق صلح به عهده همه جهانیان است.