شورای امنیت روسیه با بیان اینکه عملیات روسیه در سوریه بر طبق یک نقشه نظامی دقیق صورت می گیرد، تاکید کرد که سوریه هیچگاه برای مسکو به افغانستان دوم تبدیل نخواهد شد.

به گزارش پرس شیعه؛ یوگنی لوکیانوف معاون دبیر شورای امنیت روسیه در اظهاراتی مطبوعاتی در حاشیه دیدار مسئولان رده بالای امنیتی در گروزنی در روز سه شنبه گفت: “برخی پیشتر پیش بینی کرده بودند که سوریه به افغانستان دوم تبدیل خواهدشد، اما این امر هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد، بلکه سخن از یک نقشه نظامی دقیق و محدود به میان می آید”.

به نوشته “روسیا الیوم”، لوکیانوف افزود: هدفی که روسیه برای تحقق آن در سوریه تلاش می کرد، شروع گفتگوی سیاسی به عنوان تنها راه حل بحران دراین کشور بود.

این مسئول روس خاطرنشان کرد: “ما سوری نیستیم و برای سوریه نخواهیم جنگید، سوری ها باید تمام مسائل را خودشان حل کنند و ما به آنها کمک خواهیم کرد؛ اما در چارچوبی محدود، همانطور که شاهد هستید”.

لوکیانوف اظهار داشت که عملیات نظامی مشترک ارتش سوریه و روسیه به کشته شدن ۲۸ هزار فرد مسلح از داعش و النصره از مجموع ۸۰ هزار تروریست، یا همان ۳۵ درصد از عناصر دو گروه، انجامید.

وی افزود: عملیات ائتلاف بین المللی به رهبری امریکا که از دو سال تاکنون ادامه دارد، فقط به کشته شدن ۵ هزار تروریست منجر شد.