معاون دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد: به زودی در یمن به نقطه ای بدون بازگشت می رسیم که نمی توان از تلفات بیشمار انسانی ناشی از قحطی فراگیر در کشو جلوگیری کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از العالم، «مارک لوکوک» معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه روز جمعه در نشست شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد: به زودی در یمن به نقطه ای بدون بازگشت می رسیم که نمی توان از تلفات بیشمار انسانی ناشی از قحطی فراگیر در کشو جلوگیری کرد.

وی با هشدار در خصوص وضعیت اسفبار هفته های گذشته یمن تاکید کرد سازمان ملل متحد در شرف شکست در جنگ علیه قحطی در یمن است.

این در حالی است که سازمان غیردولتی موسوم به نجات کودکان هشدار داد بیش از پنج میلیون کودک در یمن به علت گرسنگی، با خطر از دست دادن جان خود مواجه هستند.

به گفته معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه، یمن، در حال حاضر با بدترین بحران انسانی در جهان دست و پنجه نرم می کند. در یمن، بیش از ۲۲ میلیون نفر به کمک نیاز دارند. این در حالی است که هشت میلیون نفر در این کشور در ناامنی شدید غذایی بهسر می برند و معنی آن این است که نمی دانند وعده غذایی بعدی آنها چه زمانی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود؛ تاکید کرد: برای جلوگیری از بدترین فاجعه انسانی ممکن و حفظ جان و زندگی میلیونها نفر در یمن، شورای امنیت سازمان ملل متحد باید از برگزاری مذکرات سیاسی در این کشور و اتخاذ تدابیر فوری برای ثبات اقتصادی آن (یمن) حمایت کند.

بیشتر بخوانید.....
ستاد هیلاری کلینتون: در بازشماری آراء «ویسکانسین» مشارکت می کنیم

مارک لولوک همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواست از عوامل جنگ یمن بخواهد امکان دسترسی به افراد آسیب پذیر را از طریق بنادر و جاده های اصلی فراهم و برای تخلیه زخمی ها یک پل هوایی ایجاد کنند.