وزیر کشور آلمان اعلام کرد خشونت راستگرایان افراطی این کشور در سال گذشته علیه پناهجویان پنج برابر شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ توماس دیمیزیر وزیر کشور آلمان با ارائه گزارش جرائم سالانه گفت: جرایم ناشی از انگیزه‌های سیاسی که راستگرایان افراطی علیه پناهجویان مرتکب شده‌اند در سال گذشته ۳۵ درصد افزایش یافته و به حدود ۲۳ هزار فقره رسیده است.

دیمیزیر خاطر نشان کرد: افزایش شدید جرایم ناشی از انگیزه سیاسی حاکی از تحولاتی خطرناک در جامعه است و ما شاهد آمادگی فزاینده و مشهود راستگرایان و چپگرایان افراطی برای توسل به خشونت هستیم.

بنا به اعلام رسانه ها، میزان جرایم ناشی از انگیزه‌های سیاسی در مجموع ۱۹ درصد افزایش یافته و به ۳۹ هزار فقره رسیده است.جرایمی همچون حمله به پناهجویان و اقدام به قتل ۳۱ درصد بیشتر شده است.

اما در شرایطی که میزان افزایش خشونت راستگرایان به ۴۴ درصد رسیده است، جرایم خشونت‌ بار چپگرایان ۳۵ درصد افزایش یافته است.

بنا بر این گزارش، تعداد حملات به محل اسکان پناهجویان در سال ۲۰۱۵ میلادی به هزار و ۳۱ فقره رسیده است در حالی که این رقم در سال قبل از آن ۱۹۹ فقره بوده است.

گفته می‌شود ۹۲۳ فقره از حملات این چنینی در سال ۲۰۱۵ را راستگرایان افراطی انجام داده‌اند.

وزیرکشور آلمان در سخنان خود از احتمال افزایش این آمار در سال جاری خبرداد و گفت: فقط در سه ماهه اول امسال ۳۴۷ حمله ثبت شده است.

دولت آلمان جمع آوری آمار مربوط به اینگونه جرایم را از سال ۲۰۰۱ آغاز کرده است.

بیش از یک میلیون پناهجو و مهاجر که بیشتر آنان از سوریه و دیگر کشورهای جنگ‌زده هستند در سال گذشته میلادی راهی آلمان شدند.