تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: قدردان رشادت های نیروهای مسلح هستیم. این پیشرفت های کنونی دفاعی و نظامی کشورمان به برکت خون شهدا رقم خورده است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم صبح امروز شنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در تبریز گفت: امروز نیروهای مسلح در سایه هدایت‌ها و فرماندهی رهبر معظم انقلاب مانند دوران دفاع مقدس، آماده دفاع از کشور هستند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال تجزیه ایران به ویژه در منطقه خوزستان است، گفت: دشمن همچنین می خواهد به نفت منطقه تسلط پیدا کند، مردم کشورمان با وحدت و یکپارچگی مثل همیشه دشمنان را ناامید می کنند.

آل هاشم همچنین با تاکید بر اینکه نیروهای نظامی و انتظامی در کنار یکدیگر مشغول حراست از وطن و انقلاب اسلامی هستند، افزود: امروز نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و بسیج از محبوب ‌ترین اقشار جامعه هستند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه خون های زیادی پای انقلاب اسلامی ریخته شده است، گفت: با مقاومت و ایستادگی مثال زدنی مردم و یکدلی و انسجام ملی دشمن هرگز به اهداف شوم خود نمی رسد.

مردم ما عاشورایی و حسینی هستند

وی با بیان اینکه باید قدردان و پاسدار فداکاری نیروهای مسلح باشیم، گفت: شهدای بیشماری دادیم که به برکت همین خون ها و فداکاری های جانبازان و آزادگان صاحب عزت شدیم.

آل هاشم گفت: دشمن بعداز جنگ نظامی علیه کشورمان به جنگ اقتصادی روی آورده است و باید در این زمینه همه مردم و مسئولان هوشیار باشند.

وی سپس با بیان اینکه ملت با استکبار سازش نمی کند، گفت: آنهایی که دم از مذاکره می ‌زنند یادشان نرود، ما ملتی عاشورایی هستند.

آل هاشم سپس اظهار داشت: مردم ما عاشورایی و حسینی هستند و برای همین هرگز با دشمنان اسلام سازش نمی کنند.

موشک‌ها دشمن را سر جای خود نشاند

وی گفت: ملت بزرگ و با بصیرت ایران اسلامی با پذیرش بالاترین درجات مشقات و بذل جان در راه آرمان‌ های انقلاب اسلامی که ادامه راه نهضت عاشورا است، جلو می روند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز سپس به حمله موشکی سپاه به گروهک تروریستی حدکا اشاره کرد و گفت: روزهای گذشته را فراموش نکردیم که از آذربایجان ‌شرقی، موشک‌ های سپاه به سمت مقر گروهگ تروریستی «حدکا» نقطه ‌زنی شد.

وی افزود: همین موشک ها دشمنان را که در حال توطئه‌ چینی بودند، سر جای خودشان نشاند.