وزیر امور خارجه روسیه از آمادگی کامل این کشور برای هماهنگی به منظور آزادی شهر الرقه در سوریه از اشغال گروه تروریستی داعش خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ سرگئی لاوروف روز سه شنبه در نشستی در ازبکستان در واکنش به اظهارات مسئولان حزب کرد  اتحادیه دموکراتیک سوریه درباره حمله به الرقه گفته بود  نمی توانم خبرهای مربوط به شروع عملیات برای آزادسازی الرقه را تایید کنم، اما اعلام می کنم که با مسئولیت کامل آماده هماهنگی برای آزادی الرقه از اشغال داعش هستیم.

وی افزود که طبعاً الرقه سوریه نیز مانند شهر موصل عراق یکی از اهداف اصلی مورد نظر ائتلاف ضد تروریسم برای آزادی از اشغال داعش است.

لاوروف تاکید کرد مسکو و واشنگتن برای هماهنگی عملیات نظامی در سوریه و تبادل اطلاعات توافق کرده اند.

وزیر امور خارجه روسیه بیان کرد ” روسیه با شرکای خود به توافق فوری دست نیافته است تا شک و تردیدهای آنها و حتی مخالفتشان را برای انتقال از مرحله مبادله اطلاعات تا هماهنگی تحرکات در نبرد با تروریسم را از بین ببرد.”

لاوروف گفت وزارت خانه های دفاع در دو کشور چگونگی هماهنگی تحرکات را بررسی می کنند.

الرقه مرکز استانی به همین نام از نخستین مناطقی بود که در مارس سال ۲۰۱۳ توسط تروریست های سوریه اشغال شد. با تصرف نقاط مختلف این استان به دست داعش این گروه دیگر مخالفان مسلح سوری را شهر بیرون کرد و آن را مرکز فعالیت های خود قرار داد.