مسئول هشتمین دوره از مسابقات قرآن کریم حوزه اصفهان از شرکت ۱۸۰۰ نفر از طلاب و خانواده‌های آنان دراین دوره از مسابقات خبر داد.

به گزارش پرس شیعه،حجت‎الاسلام حسن غزالی در مراسم اختتامیه هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم حوزه علمیه اصفهان ویژه طلاب و خانواده‌های آنها، با اشاره به استقبال طلاب و خانواده آنها از این دوره از مسابقات گفت: در دوره هشتم مسابقات قرآن شاهد افزایش ۳ برابری حضور طلاب و خانواده آنها نسبت به سال گذشته هستیم.

مسئول برگزاری هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم حوزه اصفهان خاطرنشان کرد: طلاب و خانواده آنها در این دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت، حفظ کل، ده جز، بیست جزء، حفظ موضوعی، اذان و…، در ۶ مقطع سنی و تحصیلی به رقابت با یکدیگر پرداختند.

حجت‌الاسلام غزالی با بیان اینکه برای اولین بار در این دوره از مسابقات، طلاب و روحانیون در رشته فراز خوانی که تقلید قطعه کوتاهی از قرائت اساتید مصری و همچنین رشته خطابه خوانی قرآنی(منبر کوتاه قرآنی) شرکت کردند.

مسئول برگزاری هشتمین دوره از مسابقات قرآن حوزه اصفهان یادآور شد: نفرات برتر این دوره از مسابقات در ۷ رشته به مرحله کشوری مسابقات قرآنی حوزه‌های علمیه راه پیدا خواهند کرد.

وی ادامه داد: در مرحله شفاهی هشتمین دوره مسابقات قرآن، ۱۱۶۶ نفر شرکت کردند و بالغ بر ۷۰۰ نفر در مرحله تفسیر قرآن کریم که در اردیبهشت سال ۱۳۹۵ برگزار می شود، به رقابت خواهند پرداخت.

حجت الاسلام غزالی ابراز کرد: به منظور تقویت بنیه قرآنی طلاب و خانواده‌های آنها، دوره‌های آموزشی در طول سال برگزار می شود که از آن جمله می توان به آموزش های تخصصی صوت، لحن و تجوید در مرکز آموزش های فرهنگی قرآنی حوزه اصفهان اشاره کرد.