نمایشگاه بین المللی عرضه محصولات کالاهای ایرانی در هرات افغانستان با حضور سرکنسول ایران گشایش یافت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری جمهور ، نمایشگاه بین‌المللی کالا های ایرانی در هرات با حضور شمار زیادی از مسئولان ادارات دولتی و مقامات کنسولگری ایران در هرات گشایش یافت.

«مردانیک» مسئول برپایی این نمایشگاه گفت: حدود ۲۵ شرکت در این مرکز کالاهای شان را به نمایش گذاشتند و هدف آنان استحکام دوستی بین دو کشور است.

وی هدف از راه‌ اندازی این نمایشگاه را مهر، محبت و دوستی بین دو کشور و مردم هم زبان عنوان کرده و گفت امیدوارند در آینده هم چنین فرصت‌های پیش آید.

به گزارش جمهورنیوز، نمایشگاه بین‌ المللی کالاهای ایرانی در هرات با حضور رییس شورای ولایتی هرات،مسئولان ادارات دولتی، صنعتگران، سرکنسول ایران در هرات افتتاح و گشایش یافت.

در همین حال؛ «محمود افخمی رشیدی» سرکنسول ایران در هرات از بازرگانان و سرمایه ‌گذاران افغانستان خواست تا کالاهای خود را در ایران به نمایش بگذارند.

افخمی هرات را قطب اقتصادی غرب افغانستان دانسته و برپایی این چنین برنامه‌ها را در گسترش و تقویت دوستی دو کشور مفید دانست.

از سویی هم؛ «احمد شعیب معصومی» نماینده اداره محلی هرات، این ولایت را بستر مناسبی برای راه ‌اندازی چنین نمایشگاههایی عنوان کرده و در راستای توسعه مناسبات اقتصادی آنرا مفید دانست.

معصومی روابط دو کشور را از گذشته تا به حال مستحکم خوانده و می‌گوید: برپایی چنین نمایشگاههایی این روابط را قوی ‌تر می‌ کند.

لازم به ذکر است که این دهمین نمایشگاه عرضه محصولات ایرانی در هرات است و آخرین مورد آن به دو هفته پیش بر می‌گردد که آثار یک استاد نقاشی و کودکان مهاجر افغانستانی در هرات به نمایش گذاشته شد.

علاوه بر این مقامات هرات افغانستان نیز خبر از برگزاری نمایشگا‌ههای فرهنگی و اقتصادی هرات در ایران دادند.