همدان-نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نور همدان گفت: تربیت قرآنی کودکان ضامن سلامت اخلاقی مدیران آینده جامعه است.

به گزارش پرس شیعه، عصر یکشنبه مجموعه فرهنگی تفریحی فجر همدان میزبان برگزیدگان مرحله استانی جشنواره قرآنی، فرهنگی، ورزشی و هنری کمیته امداد امام خمینی(ره) بود.

در این جشنواره که در دو روز برگزار می‌شود از ۱۲۰ تن از حائزان شرایط برتر تجلیل و در هر رشته سه نفر به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نور همدان در این مراسم با اشاره به لزوم مدیریت زندگی در طول عمر برای جلوگیری از خسران در استفاده نکردن از موقعیت‌ها، عنوان کرد:۸۴ درصد مردم کره زمین از ارزیابی کارهای خود به‌صورت روزمره طفره می‌روند و دائما در حال ارزیابی رفتار دیگران هستند.

حجت‌الاسلام رضا محمدی ادامه داد: براساس بررسی ها ۱۳ درصد طلاق‌ها در جامعه به علت خنده بی‌جا زوجین در زندگی و برداشت مسخره کردن از این کار روی می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه زندگی قرآنی منوط به تربیت قرآنی است، بیان داشت: در جامعه ایرانی یک‌میلیون دختر مجرد بالای ۳۰ سال وجود دارد و درواقع چند میلیون انسان نگران او را نیز داریم و حتی بحران تجرد در ایران در زندگی متأهلین نیز تأثیرگذار خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نور همدان اظهار داشت: اگر داشته‌های خود را به مرحله عمل نرسانیم در زندگی به اهداف خود نرسیده‌ایم و مطمئنا اگر فرصت‌ها و اولویت‌ها را در زندگی از دست بدهیم پشیمانی به سراغ ما خواهد آمد.

محمدی با بیان اینکه تربیت قرآنی کودکان ضامن سلامت اخلاقی مدیران آینده جامعه است، تأکید کرد: مهم‌تر از حفظ قرآن تربیت قرآنی است که باید آن را در زندگی به کاربرد.

وی با اشاره به اینکه قبل از انجام هر کاری باید مهارت آن را یاد گرفت، عنوان کرد: ارزیابی آخرتی از عملکرد انسان در عمل به قرآن است نه اینکه تنها حفظ آن مد نظر باشد.