دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور از برگزاری سلسله برنامه‌های بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) در سراسر کشور و ۲۶ کشور جهان خبرداد.

به گزارش شیعه پرس، حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی دبیر ستادعالی کانون‌های مساجد کشور ضمن تسلیت سالروز شهادت امام سجاد (ع)، در تشریح ویژه برنامه‌های بزرگداشت مقام شامخ این امام همام گفت: ۲۰ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد از ۱۲ تا ۲۵ محرم ویژه برنامه‌هایی را در راستای ترویج سیره اجتماعی حضرت سجاد (ع) برگزار می کنند.

وی ترویج و قرائت صلوات خاصه امام سجاد (ع) و همچنین ترویج نذر امام سجاد (ع) با هدف کمک به نیازمندان و برگزاری نشست‌های عمومی در سطح مساجد کشور پیرامون ادعیه ارزشمند صحیفه سجادیه را از شاخص ترین برنامه‌های کانون‌های مساجد ذکر کرد و افزود: ۲۰ استان کشور نیز مجری برنامه‌های ویژه و فاخر در راستای بزرگداشت مقام امام سجاد (ع) هستند.

حجت‌الاسلام ارزانی به معرفی استان‌های برگزار کننده برنامه‌های فاخر بزرگداشت مقام امام سجاد (ع) پرداخت و عنوان کرد: برگزاری ۱۳ ویژه برنامه در ۱۳ شهرستان با عنوان «در محضر صحیفه سجادیه در خوزستان و پخش از شبکه استانی به همراه اختتامیه آن در ۲۴ محرم در شهر اهواز یکی از این برنامه‌هاست.

وی برگزاری چهارمین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد (ع) به میزبانی استان کهگیلوئیه و بویراحمد، سلسله نشست‌های سبک زندگی از منظر امام سجاد (ع) و همایش ملی سبک زندگی امام سجاد (ع) در استان خراسان شمالی را از دیگر برنامه‌های شاخص دبیرخانه‌های کانون‌های مساجد استان‌های کشور برشمرد.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: برگزاری ۵۰۰ نشست و کارگاه آموزشی با محوریت صحیفه سجادیه در سراسر استان هرمزگان با بهره گیری از ۱۵مبلغ متخصص صحیفه از ۱۹لغایت ۲۵محرم، اجرای طرح «سبد مهر امام سجاد (ع)» باهدف تامین لوازم التحریر دانش آموزان یتیم استان هرمزگان و اجرای طرح «نهضت صحیفه خوانی» در حداقل ۱۰۰مسجد استان هرمزگان واهدای بیش از سه هزار جلد صحیفه سجادیه از دیگر برنامه‌هاست.

وی از برگزاری هشتمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان به میزبانی هرمزگان در بندرعباس به عنوان مهمترین رخداد فرهنگی معنوی در راستای بزرگداشت مقام امام سجاد (علیه السلام) یاد کرد و گفت: این رخداد ۲۳ محرم همراه با تجلیل از خادمین صحیفه در داخل و خارج کشور در بندرعباس برگزار می شود.

بیشتر بخوانید.....
مؤمن همیشه خودش را متهم می‌کند/ عوامل فسادهای اجتماعی

حجت‌الاسلام ارزانی تربیت ۵۰۰ مربی صحیفه سجادیه تا پایان اردیبهشت ماه، سالروز ولادت امام سجاد (ع) را یکی از برنامه‌های ستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اعلام کرد و افزود: برگزاری نشست با نمایندگان ادیان الهی طی هفته جاری پیرامون صحیفه سجادیه و بررسی جایگاه مناجات در ادیان الهی از دیگر برنامه‌های این ستاد است.

وی از توجه به شبکه مساجد امام سجاد (علیه السلام) در سطح کشور به عنوان یکی دیگر برنامه‌های راهبردیستادعالی در راستای بزرگداشت مقام این امام همام نام برد و بیان کرد: قریب ۵۰۰ کانون فرهنگی هنری به نام و یا القاب امام سجاد (علیه السلام) در سطح کشور وجود دارد که به عنوان یک شبکه با همدیگر در ارتباط می باشند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به تشریح فعالیت‌های بخش بین الملل ویژه برنامه‌های بزرگداشت مقام امام سجاد (ع) پرداخت و گفت: سلسله برنامه‌های بزرگداشت مقام امام سجاد (علیه السلام) در ۲۶کشور جهان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این برنامه‌ها با محوریت مجمع جهانی اهل بیت (ع) و همراهی و مشارکت جامعه المصطفی و سازمان فرهنگ و ارتباطات برگزار می‌شود، افزود: برخی از این برنامه‌های فاخر به صورت میزگردهای علمی در مراکز فرهنگی و دینی و دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام ارزانی، در بخش دیگری از سخنان خود در معرفی برنامه‌های اجرا شده در راستای بزرگداشت مقام امام سجاد (ع) یادآور شد: اعزام ۴۰۰ نفر از جوانان نخبه کانون‌های مساجد هرمزگان به دوره آموزشی «سفیران ولایت» که در قالب ۲۶ کارگاه آموزشی و پنج همایش در شهر مقدس قم برگزار شد، از شاخص‌ترین برنامه‌هاست.

وی همایش بزرگ «سید العابدین (ع)» توسط دبیرخانه کانون‌های مساجد هرمزگان در قم به همراه تجلیل از خادمین صحیفه در عرصه بین الملل و همچنین تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم غیر ایرانی و همایش سبک زندگی از منظر امام سجاد (ع) در خراسان شمالی را از دیگر برنامه ‌های برگزار شده معرفی کرد.