رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: عزت و اقتدار امروز ایران در سطح منطقه و بین‌ الملل به برکت ایثار پیشکسوتان در دفاع‌مقدس است.

به گزارش پرس شیعه؛ ششمین همایش تجلیل از اسطوره‌ های ارتش جمهوری اسلامی ایران ویژه تکاوران نیروی دریایی مدافع خرمشهر صبح امروز و با حضور حجت‌الاسلام محمدعلی آل‌هاشم، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد، امیر احمدرضا پوردستان، امیر فرزاد اسماعیلی، دریادار حبیب‌الله سیاری و سردار محمد کارگر در سالن همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم اظهار داشت: در چهارم آبان ماه سال ۱۳۵۹ پس از ۳۴ روز مقاومت، خرمشهر به دست دشمن افتاد اما در سوم خرداد سال ۶۱ پس از سه مرحله عملیات، آزاد شد.

وی افزود: در روزهای نخستین تصرف خرمشهر، مقاومت‌های زیادی شد و نقش تکاوران نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران برجسته بود و واقعاً حماسه آفریدند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، یکی از اهداف همایش تجلیل از اسطوره‌های ارتش را جلوگیری از تحریف و فراموشی برشمرد و تصریح کرد: این دو، دو آفت بزرگ است. عزت و اقتدار امروز در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی برای ایران به برکت ایثار شما پیشکسوتان در دفاع مقدس است.

آل‌هاشم در ادامه گفت: امروز اگر دولتیان و کسانی که در عرصه بین‌الملل مذاکره می‌کنند و از حیثیت و عزت ملت دفاع می‌کنند و با اقتدار سخن می‌گویند، به برکت ایثار و شهامت شما پیشکسوتان در دوران دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: نباید بگذاریم این ایثارگری‌ها فراموش شود و باید همواره آن را گرامی بداریم؛ ما محتاج فرهنگ دفاع مقدس هستیم.

بنابر این گزارش از ۱۵۵ نفر از مدافعان خرمشهر نیز در این مراسم تجلیل شد.