فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ما در آینده ای نزدیک شاهد استقرار پرچم سوریه در کلیه مناطق جغرافیایی این کشور خواهیم بود.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر احمدرضا پوردستان در حاشیه ششمین همایش تجلیل از اسطوره های جمهوری اسلامی ایران ویژه تکاوران نیروی دریایی مدافع خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بدون تردید یکی از عملیات افتخارآمیز سال های دفاع مقدس عملیات بیت المقدس است که از گستردگی و مداومت عملیاتی بالایی برخوردار بود.

وی افزود: این عملیات باعث شد خرمشهر پس از ۱۹ ماه از اشغال آزاد شود.

پوردستان یکی از دلایل اصلی آزادی خرمشهر را اتحاد، همدلی و باوری که نیروهای مسلح زیر سایه رهبری داشتند دانست و افزود: این خودباوری باعث شد که بتوانند در مقابل نقشه های استکبار که برای رژیم بعث عراق طراحی می شد ایستادگی کنند و پیروزی را رقم بزنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نقش سربازان جمهوری اسلامی ایران در این عملیات بسیار واضح و گسترده بود. زیرا نیروی زمینی ارتش یک نیروی انسان محور است و کارکنان نیروی زمینی را سربازان تشکیل می دهند.

پوردستان در خصوص مرحله جدید تحولات سوریه و برنامه نزاجا برا یحضور مستشاری در آن گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی نیرویی در مجموعه نیروهای مسلح است و به عنوان سرباز در این میدان حضور دارند.

وی ادامه د اد: ما به عنوان سربازان ولایت نه تنها در حوزه های جغرافیایی بلکه هر جا که نیاز به وجود ما باشد و مقام معظم رهبری فرمان بدهند برای اجرای ماموریت حاضریم.

پوردستان ادامه داد: تحولات میدانی سوریه نشان می دهد که در حد نیروهای مستشاری به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیاز دارند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دفاع وطنی با کمک مستشاری نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توانستند اراده خود را اجرایی کنند. واقعیت های میدانی نشان دهنده پیروزی های نیروهای ارتش سوریه است و ما در آینده نزدیک شاهد استقرار پرچم سوریه در کلیه مناطق جغرافیایی این کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ما تهدیدات را رصد می کنیم و متناسب با آن در خود ظرفیت ایجاد خواهیم کرد تصریح کرد: با تهدید در فضای ناهمطراز رو به رو بودیم که متناسب با آن خود را آماده کردیم و امروز در فضای جنگ های نیابتی هستیم و باید متناسب با آن خود را آماده کنیم.