حجت الاسلام ذوالنور با اشاره به انتخاب آیت الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان رهبری گفت: پس از بتن کردن قلب راکتور اراک مجلس خبرگان رهبری با رای خود دهن انگلیس را بتن کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام ذوالنور استاد حوزه و دانشگاه شب گذشته در همایش سالروز حماسه فتح خرمشهر که در مدرسه فیضیه برگزار شد با عرض تبریک اعیاد شعبانیه و سالروز فتح خرمشهر با بیان این که دشمن در جنگ تحمیلی دو هدف را دنبال می کرد، گفت: دشمن با هدف شکست کامل نظام اسلامی و فتح چند روزه تهران همچنین تجزیه ایران جنگ را تحمیل کرد.

وی ادامه داد: حداقل موردی که می توانست حزب بعث را راضی کند پیوستن خوزستان به قلمرو دشمن بود که حتی این منطقه را عربستان آزاد نامیده بودند و خرمشهر نیز در این منطقه نقش اساسی داشت؛ صدام در مصاحبه ای عمومی بیان کرده بود اگر ایران بتواند خرمشهر را پس گیرد کلید بصره را نیز به آنها خواهم داد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سخن امام خمینی(ره) مبنی براین که خرمشهر را خدا آزاد کرد، گفت: این سخن امام خمینی(ره) بیانگر عظمت باطنی آزاد سای خرمشهر است زیرا با وجود تجهیزات دشمن و دستان خالی ما آزاد سازی خرمشهر به یک معجزه شبیه است و کسی نمی توانست آن را در مخیله خود بگنجاند و حتی دشمن نیز متعجب شده بود.

وی با بیان این که در آغاز جنگ تحمیلی دو استراتژی مقاومت عاشورایی و دادن زمین و گرفتن زمان وجود داشت، خاطر نشان کرد: مبنای فکری بنی صدر با مبنای فکری امام خمینی(ره) متفاوت بود زیرا او اعتقاد داشت باید خط پدافندی خود را در ۴۵ کیلومتری خرم آباد در ارتفاعات زاگرس قرار دهیم و حتی در برخی موارد برای اثبات ادعای خود از ایات قرآن کریم نیز استفاده می کرد.

بنی صدر اجازه نمی داد سپاه و ارتش هماهنگ شوند

وی اضافه کرد: بنی صدر اجازه نمی داد سپاه و ارتش با یکدیگرهماهنگ شوند و مهمترین عامل اختلاف میان این دو نهاد نیز بنی صدر بود تا جایی که یک استوار را به دلیل دادن چند گلوله آرپی جی به سپاه خلع درجه کرد؛ در مقابل استراتژی بنی صدر استراتژی مقاومت قرار داشت که رهبر معظم انقلاب، شهید چمران، شهید علم الهدی و برخی سرداران دیگر نقش مهمی در اجرای آن داشتند.

حجت الاسلام ذوالنور رمز موفقیت آزاد سازی خرمشهر را بندگی خداوند و اقرار به ضعف در برابر خداوند دانست و اظهارداشت: اگر انسان بداند قدرتی غیر از خداوند وجود ندارد قدرت پیدا می کند و خرمشهر نیز با این باور آزاد شد؛ تازمانی که این اعتقاد وجود داشته باشد پیروز خواهیم بود و اگر از آن فاصله بگیرم نابود خواهیم شد.

واکنش به هجمه ناجوانمردانه به آیت الله جوادی آملی

وی با اشاره به سخنان آیت الله جوادی آملی مبنی بر دیاثت سیاسی بیان داشت: پس از بیان این بحث مشاهده شد به صورت ناجوانمردانه ای شخصیت ایشان را مورد حمله قرار دادند؛ برخی افراد اگر از روحانیت، مرجعیت و ارزشها سخن می گویند همان گونه که امام حسین گفته است این گونه سخنان لقلقه زبان آنها است.

منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برای این گونه افراد علما تا زمانی اهمیت دارند که اهداف شان محقق شود بنابر این هنگامی که مشاهده کنند علما مخالف آنها سخن می گویند ناجوانمردانه آنها را تخریب می کنند.

وی نفوذ علمی، فرهنگی و اندیشه ای را خطرناک ترین نفوذ بیان کرد و گفت: برخی گمان می کنند دلیل مشکلات ما تکیه کردن به اصول است و اگر از آنها فاصله بگیریم مشکلات برطرف خواهند شد اما این سخن یک فریب عمومی است زیرا در مواردی مانند زعفران که پیش از انقلاب در این زمینه رقیبی وجود نداشته است و اکنون نیز در مورد زعفران هیچ گونه تحریمی وجود ندارد اما مشاهده می شود برخی کشورها برای ما رقیب شده اند.

ذوالنور ادامه داد: در مقابل مشاهده می شود در زمینه مسائل موشکی که دشمن در تحریم آن هیچ گونه کوتاهی نکرده است پیشرفت های فراوانی ایجاد شده است تا جایی که رؤسای جمهور آمریکا فقط شعار می دهند گزینه نظامی روی میز است و تاکنون کاری انجام نداده اند.

دلیل پیشرفت موشکی ایران دور ماندن از دست دولت ها است

وی با طرح سؤالی مبنی بر دلیل پیشرفت در حوزه موشکی گفت: به دلیل این که این حوزه از دسترس دولت دور مانده در آن پیشرفت ایجاد شده است و اکنون که پای دولت در بحث هسته ای باز شده با انجام دادن مذاکره کاری کرده اند که دانشمند هسته ای برای کار باید مانند یک کارگر در میدان منتظر کار باشد.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: متصل بودن به ولی فقیه و داشتن روحیه جهادی و بسیجی رمز موفقیت در این حوزه بوده است حال سؤال این است ایا در این حوزه از اصول خود عقب نشینی کرده اید که پیشرفت ایجاد شده است بنابر این استدلال شما اشتباه است و اگر در جایی نیز پس رفت وجود داشته به دلیل عقب نشینی از اصول بوده است.

رای معنا دار خبرگان به آیت الله جنتی و پیامی به داخلی ها

وی با اشاره به رای دادن خبرگان به آیت الله جنتی مبنی بر ریاست مجلس خبرگان بیان داشت: پس از بتن کردن قلب راکتور اراک، مجلس خبرگان رهبری با رای خود دهن انگلیس را بتن کرد؛ ما برای همه اعضای خبرگان و سه بزرگوار کاندیدای ریاست مجلس خبرگان رهبری احترام قائل هستیم اما این رای دارای یک معنای خاص است.

حجت الاسلام ذوالنور ادامه داد: اعضای مجلس خبرگان رهبری نمایندگان این مردم هستند و با رای دادن آنها به آیت الله جنتی یعنی این که آنها با مشت مردم تو دهن انگلیس زده اند البته خوب است که افراد داخلی نیز این پیام را دریافت کنند و مسیر کج را ادامه ندهند و بدانند افکار عمومی جامعه چه مسیری را دنبال می کند و به تعدادی از افراد رفاه زده دل خوش نکنند.

وی خاطرنشان کرد: گردی از دنیا بر چهره آیت الله جنتی ننشسته است و مردانه خاکریز دفاع از اسلام شده و حتی در انتخابات گذشته خبرگان برخی قصد داشتند با نفوذ افرادی او را از میدان خارج کنند تا از اصول انقلاب کوتاه بیاید اما ایستادگی کرد؛ افرادی مانند آیت الله جنتی انقلاب را برای خودشان نمی خواهند بلکه خودشان را برای انقلاب می خواهند.

منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی افراد بیت المال را مال البیت می دانند و در هر کجا احاطه آنها کم شود بر می آشوبند. اگر رهبر معظم انقلاب بر حوزه انقلابی تأکید دارند این حوزه باید معارف را به گونه ای ترویج کند که مسؤولین خودشان را برای انقلاب بخواهند.