نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان بر ضرورت تقویت رابطه بین حوزه علمیه قم و حوزه علمیه نجف اشرف تأکید کرد و از دست اندرکاران مرکز مدیریت حوزه علمیه خواست مقدمات یک تعامل خوب بین طلبه های ایران و عراق را فراهم آورده و از این طرح و موضوع حمایت ویژه صورت پذیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید مجتبی حسینی در نطق خود در اجلاسیه خبرگان پیرامون جایگاه ولایت فقیه از نظر مفهوم و مصداق سخن گفت و تأکید کرد: «در بعد ولایت فقیه و نشر این فرهنگ در داخل و خارج کشور بیش از پیش باید تلاش کنیم».

نماینده مقام معظم رهبری در کشور عراق افزود: «از آنجا که ما معتقدیم ولایت فقیه و ولایت امر، محدود به قلمرو و مرز خاصی نیست، امروز شاهدیم در کشورهایی چون سوریه، عراق و بحرین مردم متدین چه ارادت و انقیادی نسبت به رهبر معظم انقلاب دارند به گونه ای ستودنی است».

وی در ادامه بر ضرورت تقویت رابطه بین حوزه علمیه قم و حوزه علمیه نجف اشرف تأکید کرد و از دست اندرکاران مرکز مدیریت حوزه علمیه خواست مقدمات یک تعامل خوب بین طلبه های ایران و عراق را فراهم آورده و از این طرح و موضوع حمایت ویژه صورت پذیرد تا از موقعیت مناسب کشور عراق جهت ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی و ناب محمدی کمال بهره برداری را داشت و با تعامل این دو مرکز هم افزائی مفیدی را شاهد باشیم.