یک سازمان غیر دولتی از مخالفت مقامات دولت بحرین با درخواست آزادی کودک زینب الخواجه فعال مخالف که به همراه مادرش در زندان به سر می برد، خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ الخواجه ماه مارس به دلیل پاره کردن عکس پادشاه بحرین در دادگاه و به اتهام توهین به حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین، محکوم شد.

مرکز حقوق بشرالخلیج خاطرنشان کرد، الخواجه به خانواده اش اطلاع داده است که به آنفلونزا مبتلا شده و از ناتوانی خود در نگهداری پسر۱۷ ماهه اش عبدالهادی خبر داده که با وی در زندان است. این مادر و فعال زندانی بحرینی نگران است که بیماری وی به فرزندش در زندان سرایت کند.

این مرکز افزود: همسر زینب الخواجه با مراجعه به زندان خواستار آزادی پسر۱۷ ماه اش تا بهبودی همسرش شده اما مسئولان زندان بدون توجه به وضعیت جسمی مادر این کودک با این درخواست مخالفت کردند.

این مرکز که تحت مدیریت خواهر زینب الخواجه است، خاطرنشان کرد، خدیجه الموسوی مادر زینب نیز برای مراقبت از نوه اش به زندان رفت اما مسئولان زندان اجازه ماندن وی در زندان و نگهداری از نوه اش را صادر نکردند.

این مرکز به نقل از وی خاطرنشان کرد، کاملا مشخص است نوه ام دیگرهمراه زینب نیست بلکه خود وی نیز زندانی است.

سخنگوی وزارت خارجه بحرین ابتدای ماه جاری اعلام کرده بود که زینب و یک زندانی روس را به عنوان زندانیان خارجی و به دلایل بشردوستانه مربوط به فرزندانشان، آزاد خواهند کرد.
گفتنی است زینب دختر عبدالهادی الخواجه دارای تابعیت بحرینی ـ دانمارکی است.
دادگاه زینب را به اتهام پاره کردن عکس پادشاه بحرین و توهین به افسر پلیس به سه سال و یک ماه حبس محکوم کرد.

بحرین هنوز از زمان حمله سرکوبگرانه نیروهای این کشور به جنبش اعتراضی درفوریه ۲۰۱۱ در تنش و نا آرامی به سر می برد.
این جنبش با مشارکت اکثریت شیعه در بحرین خواهان سلطنت مشروطه هستند که به دنبال آن دهها نفر از جمله مخالفان سیاسی محاکمه و به حبسهای طولانی مدتی محکوم شدند.